• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘GÜZEL HUTBE OKUMA’ YARIŞMASI YAPILDI

27 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1229 defa okundu.
‘GÜZEL HUTBE OKUMA’ YARIŞMASI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Güzel Hutbe Okuma’ yarışması, Hacılar Camii’nde yapıldı. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler ödüllendirilirken, yarışmanın kaybedeni olmadığı vurgulandı.

 Yarışmaya; Bingöl Merkez ve Selahaddin Eyyûbi, Genç, Solhan ve Karlıova Anadolu İmam Hatip Liselerinden öğrenciler katıldı. Büyük ilgi gören yarışmayı İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Müdür Yardımcıları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Yarışma öncesi açıklama yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Tokuş, “Yarışmaya; 5 okulumuzdan, güzel hutbe okumada toplam 5 öğrencimiz katılmıştır. Bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

‘Güzel Hutbe’ okuma yarışması sonucunda; Bingöl merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Adnan Ahtar birinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsa Bilen ikinci, Bingöl merkez Selahattin Eyyübi öğrencisi Emrullah Bat üçüncü, Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhsin Yıldırım dördüncü, Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Özcan Aytunç ise, beşinci oldu.

“MANEVİ BOYUTU OLAN BİR YARIŞMA OLDU”

Yarışma sonucunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Merkez ve ilçelerimize bağlı altı İmam Hatip liselerimizden beşi erkek İmam Hatip lisesi. Buralardaki öğrencilerimizin hutbe okumalarını icra ettik. Amacımız, gençlerimizin mesleğe yönelik, birikimlerini ve bilgilerini mihrap ve minber deneyimlerini kazandırmak için bu yarışmayı yaptık. Güzel bir yarışma geçti. Manevi boyutu olan bir yarışma oldu. Ciddi anlamda öğrencilerimiz yarıştı. Birinci ile beşinci arasındaki puan farkı on puan bile yok. Bu da gösteriyor ki, inşallah İmam Hatip nesli, kedisine biçilen misyonu gelecekte daha iyi ifade edecek. Gerek minberde gerek mihrapta ve gerekse kürsüde almış oldukları görevleri layıkıyla ifa edeceklerdir. Amacımız, mesleğe hazırlıklı deneyimli gençler yetiştirmektir” dedi.

Öte yandan, yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeyrek altın, plaket, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN