• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

‘GÜZEL HUTBE OKUMA YARIŞMASI’ YAPILDI

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
773 defa okundu.
‘GÜZEL HUTBE OKUMA YARIŞMASI’ YAPILDI

Bingöl Merkez İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde “Genç Hatipler Güzel Hutbe Okuma Yarışması” yapıldı. Bingöl Merkez Hacılar Camisinde düzenlenen ve 5 okuldan öğrencilerin katıldığı yarışmada Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsa Çiçek birinci oldu.

Bingöl Merkez İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Bingöl Merkez Hacılar Camisinde düzenlenen “Genç Hatipler Güzel Hutbe Okuma Yarışması” yapıldı. Bingöl Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bingöl Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Genç, Solhan ve Karlıova Anadolu İmam Hatip Liseleri olmak üzere 5 okulun katılımıyla gerçekleşen yarışmada, öğrenciler minbere çıkarak hutbe okudu.

Yarışma sonucunda jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsa Çiçek birinci, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Çakan ikinci ve Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yunus Burç’ta üçüncü oldu.

“MANEVİ BOYU İYİ OLAN BİR YARIŞMAYDI”

Yarışmanın ardından açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, amaçlarının mesleğe deneyimli ve hazır gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Bingöl Merkez ve ilçelerimizde bulunan 5 Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim öğren 5 öğrencinin katılımıyla “Genç Hatipler Güzel Hutbe Okuma” yarışmasını icra ettiklerini söyleyen Sarı; “Amacımız, gençlerimizin bu mesleğe yönelik bilgilerini, birikimlerini, mihrap ve minber deneyimlerini kazandırmak için bu yarışmayı yaptık. Çok güzel bir yarışma oldu, manevi boyu iyi olan bir yarışmaydı. Birinci ile 5’nci olan öğrencilerimiz arasında cüzi miktarda puan bile fark yoktu. Buda şunu gösteriyor; İmam Hatip liseleri, gerek mihrapta, gerek minberde ve gerekse kürsüde kendilerine verilen görevi en iyi şekilde ifa edecekler. Bu meslekte deneyimli gençler yetiştirmek için de bu tür yarışmaları düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Programın sonunda yarışmaya katılan 5 öğrenciye de Kur-anı Kerim, birer adet çeyrek altın, plaket ve teşekkür belgesi verildi. Örencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kasım Barman ve Yurt Kur Müdürü Ahmet Hasanoğlu verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN