• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

GÜVENLİK KORUCULARI KURA İLE ALINACAK

6 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1422 defa okundu.
GÜVENLİK KORUCULARI KURA İLE ALINACAK

Solhan’da alınması gereken 25 Güvenlik Korucu alımlarında daha önce belirlenen mülakatın yerine kura ile alımların olacağı belirtildi. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylardan şehit çocuğu ve şehit kardeşi olanlar başka sınava tabi tutulmadan göreve gelecek, diğer adaylar ise noter kurası ile belirlenecek.

Güvenlik Korucu alımları ile ilgili belirlenen tarihlerde hava şartlarının el vermemesinden dolayı Solhan Kaymakamlığı Resmi İnternet sitesinde “İlçe genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 31 Ocak 2017 ile 01-02-03 Şubat 2017 tarihleri arasında Solhan İlçe Jandarma Komutanlığında yapılması planlanan fiziki yeterlilik testi (Şınav, Mekik, Koşu)  ikinci bir duyuru yapılana kadar ertelenmiş olup, konuyla ilgili takvim daha sonra tekrar açıklanacaktır” duyurusu yapıldı.

Solhan’da alınacak Güvenlik Korucu alımları ile ilgili yapılan değişiklik hakkında ise Solhan Kaymakamlığı şu bilgiyi paylaştı: “442 sayılı Köy Kanununun 74’ncü maddesi ve 09.01.2008 tarih ve 2008/13105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Güvenlik Korucuları Yönetmeliğinin 5’nci maddesi uyarınca,  ilgi (c) sayılı yazı ile ilçemize tahsis edilen (25) Güvenlik Korucusu Alımına ilişkin uyulacak usul ve esasları belirleyen ilgi (ç) sayılı olurun görülen lüzum üzerine iptali ile ilgi (c) sayılı yazı ekinde alınan Valilik olurunda belirtilen İlçemize bağlı köylere tahsis edilen toplam (25) GK kadrosuna yapılacak görevlendirmelere ilişkin usul ve esaslar aşağıda yeniden belirlenmiştir.

1-İlgi (c) sayılı yazı ile tespit edilen GK kadrolarına ilgi (b) sayılı Yönetmeliğin 6. maddesinin (h) fıkrası uyarınca,  yalnızca görevlendirmenin yapılacağı köylerde ikamet eden adaylar başvuruda bulunabilecek olup, GK alımı her bir köy için belirlenmiş kadro sayısı üzerinden gerçekleştirilecektir.

2-Güvenlik Korucusu alımı için başvuran adaylar, fiziki yeterlilik testine tabi tutulacak olup, fiziki yeterlilik testinde (şınav,mekik,koşu) adayların başarılı sayılabilmeleri için ortalama en az 50 puan almaları gerekmektedir. Bir branştan 40’ın altında puan alan aday başarısız sayılacaktır.

3-Fiziki Yeterlilik (Spor) Testinde başarılı olan adayların güvenlik araştırmaları yapılacak olup, yapılan güvenlik araştırması neticesinde, GK olarak görevlendirilmesinde sakınca bulunmadığı tespit edilenlerden, şehit çocuğu ve şehit kardeşi olanlar, başkaca bir sınava ve işleme tabi tutulmadan güvenlik korucusu olarak görevlendirilecektir.

4-Geriye kalan GK kadrolarına görevlendirilecek adaylar ise, her köy için ayrı ayrı olmak üzere, noter huzurunda yapılacak kura çekimi sonucu belirlenecektir.

5-Yapılacak işlemlere ilişkin takvim, Fiziki Yeterlilik (Spor) Testinden sonra, belirlenerek Kaymakamlığımız internet sitesinde ilan edilecektir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN