• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Gündem12 Dergisi Yayın Hayatına Başladı

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1414 defa okundu.
Gündem12 Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Bingöl’ümüzde sürekli yayım yapan bir derginin olması gerektiğine inanarak bu Gündem12 Dergisini çıkardıklarını söyleyen Bildik, “Allah’ın izni ve Bingöllülerimizin de sahiplenmesi ile artık Bingöl’ümüzün iki ayda bir de olsa sürekli yayımlanan bir dergisi olacak.” dedi.

 Bingöl’ün iki ayda bir yayımlanacak olan Gündem12 Dergisi’nin ilk sayısı çıktı.

Derginin çıktığını ve bu hafta başlanarak Bingöl’de dağıtımının yapılacağını belirten Gündem12 Dergisi İmtiyaz Sahibi Abdulgafur Bildik, İstanbul’da düzenlenecek olan Bingöl Tanıtım günlerinde de Solhan Belediyesi standında derginin dağıtımının yapılacağını ifade etti.

Bingöl’ümüzde sürekli yayım yapan bir derginin olması gerektiğine inanarak bu Gündem12 Dergisini çıkardıklarını söyleyen Bildik, Allah’ın izni ve Bingöllülerimizin de sahiplenmesi ile artık Bingöl’ümüzün iki ayda bir de olsa sürekli yayımlanan bir dergisinin olacağını ifade etti.

İlk sayı olması hasebiyle bazı eksikliklerinin olduklarının farkında olduklarını ve sonraki sayılarda peyderpey bu eksiklikleri de gidererek Bingöl’ümüzün tanıtımına ve gündemle ilgili görüşler paylaşarak ilimize katkı sunma gayretinde olacaklarını söyleyen Bildik, şu ifadeleri kullandı:

“Dergimizin her sayıda bir gündem belirleyip gündemle ilgili görüşler alarak kamuoyunun takdirine sunulacak. Kamu kurumlarının çalışmaları hakkında vatandaşın bilmesi gerekenleri ilgili kurum yetkilileri ile değerlendirerek kurumun tanıtımına katkı sunmaya çalışacağız. Meslek kuruluşları ve yerel işletmelerin yaptıkları çalışmaları konuşup ilin ekonomisine katkılarını değerlendireceğiz. İlimizin kültürü ve turizmi için hangi bölgede bir değer varsa onunla ile ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaşma gayretinde olacağız. Bundan sonraki sayılarımızda ilimizin 50-100 yıl öncesinde yaşama biçimi, yaşanan sıkıntıları ve anıları yaşlılarımızdan dinleyerek ve kimi zaman Zazaki de aktararak hem yakın tarihimizi ve hem de kültürümüzü sonraki kuşaklara taşımaya vesile olmaya çalışacağız. Bunların kolay yapılmayacağını biliyoruz. Ancak bir şekilde birilerin yapması gerektiğini düşünüyor ve zamana bırakmanın da ilimiz için bir kayıp olduğuna inanıyoruz.”

Yazıya Geçen Fikirler Değerlidir

İmkanlar dahilinde Gündem12 Dergisi’nde herkesimin yer almasını istediklerini ancak her kesi tanımadıkları için bu konuda sıkıntı yaşamamak için duyarlı Bingöllülerin desteğine ihtiyaçlarının olduğunu belirten Bildik, “Takdir edersiniz, Bingöl’de herkesi tanımıyor ve çalışmaları hakkında yeterli bilgi sahibi olmayabiliriz. Gerek çalışmaları ve gerekse fikirleri ile Bingöl’ümüze katkı sunan ve sunabilen değerli şahsiyetlerin bize ulaşmasını bekliyor ve tüm Bingöl’ün bu dergide kendinden bir şey bulmasını ve bir şeyler katmasını arzu ediyoruz.

Bu sayıda Gündemi ‘Çözüm Süreci’ olarak belirledik ve birçok sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları ve eğitimciler ile görüşerek fikir beyan etmelerini rica ettik. Kimi, zamanının olmadığını belirtti, kimileri de görüş beyan etmek istemediler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederken değerlendirmeleri paylaşarak bir katkı sunduysak bundan da mutluluk duyarız. Memleketimizde fikir sahibi olup da bir şekilde imkân sunulmayan değerli kişilerin de olduğunu biliyoruz. Bu çalışmamızda fikir sahibi kişilerin gerek ilimiz ve gerekirse ülkemiz için fikirlerini dile getirmelerini istiyoruz. Çünkü; Yazıya geçen fikirler değerlidir.” Şeklinde konuştu.

Derginin iletişim bilgileri:

Gsm: 0545 711 31 35

e-mail: 12gundem@gmail.com

twitter.com/12Gundem

facebook.com/12Gundem

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN