• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

“GÜÇLÜ BİR SİYASİ İRADE OLMADAN SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYO

19 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1225 defa okundu.
“GÜÇLÜ BİR SİYASİ İRADE OLMADAN SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYO

Yılmaz: “Emin olun istikrar olmadan hizmet olmuyor. İstikrar olmadan demokrasi de olmuyor reform da olmuyor. Hak hukuk da olmuyor. Güçlü bir hükümet olmadan, kuvvetli bir siyasi irade olmadan sorunlar çözülemiyor. Bunu bilmemiz lazım laf etmekle, slogan atmakla sorunlar çözülmüyor. Sorunların çözülmesi için, çocuklarımıza gençlerimize iyi bir gelecek hazırlamak için, güçlü bir partinin iktidar olması lazım. AK Parti gibi hizmet odaklı bir partinin iktidar olması.”

 Solhan Merkez’de yapılan hizmetleri inceleyen ve esnafları ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Arakonak’da da vatandaşlar ile bir araya gelip sohbet etti. Çeşitli ziyaretlerde bulunan Yılmaz, AK Parti Solhan’da Seçim Koordinasyon Merkezi açtı.

AK Parti Solhan SKM açılışına Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Ak Parti Bingöl Milletvekili adayı Yusuf Coşkun, İl Başkanı Yılmaz Seven ve çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldılar.

“SOLHAN REKORU KIRMAYA ÇOKYAN HAZIR”

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, “bugün Solhan da heyecan gördüm, coşku gördüm, 3-0’ın ayak seslerini gördüm. Geçen seçimlere yüzde 95’lik bir oranla Türkiye rekorunu kırmıştı inşallah 1 Kasım’da da Türkiye rekorunu kırarak 3-0 olacak. Ben bir gençli olarak şunu itiraf edeyim bugün korktum sayın başbakan yardımcım çünkü Enver hocamla beraber dedik ki Bingöl’de rekoru genç ilçesi kıracak ama bugün görüyorum ki Solhan rekor kırmaya çoktan hazır ve bizi geçecekler. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.

“SOLHAN, TÜRKİYE’YE KENDİ SESİNİ DUYURACAK”

SKM açılışında konuşsan Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, “İl başkanımın ifade ettiği gibi bugün Solhan’ı çok canlı gördük. 7 Haziran seçimlerinde yine burada bir seçim çalışması yaptım. O günün şartlarında en büyük desteği yine Solhanlılar verdi. Benim Solhanlılara bir sözüm vardı bundan sonraki en yakın seçimde Solhan adaysız kalmayacak demiştim ve şuan Solhan’ın evladı Yusuf Coşkun kardeşim sizlerle beraber. Allah’ın izni ile önümüzdeki 1 Kasım seçimleriyle Solhan yine Türkiye’nin rekorunu kırarak 3’te 3 yaparak Türkiye’ye kendi sesini duyuracaktır. Değerli kardeşlerim il başkanımda gençli bende gençliyim tabi Genç ile Solhan birbirine ilintili iki ilçedir. Her iki ilçede de aynı akrabalar yaşıyor. Ama gerçekten 7 Haziran’da Solhan bizi çok memnun etti. Ben Solhan’ın birinci olmasını canı gönülden diliyorum. Çünkü Solhan güzel ilçedir ve bu güzel ilçemizin güzel insanını çok seviyoruz. Bu gün Sayın Başbakan Yardımcımız açılışlar yaptı. Toplu açılışlar oldu. Gerçekten Solhan hizmete layık bir ilçedir. Bunların daha fazlasına layıktır. İnşallah bundan sonra Yusuf kardeşimizle (başımızda Başbakan Yardımcımız var) Allahın izni ve onu destekleriyle Solhan daha çok büyük hizmetler görecektir. Allah’a emanet olun 1 Kasım seçiminin zaferini şimdiden kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

“SOLHAN HER ZAMAN DAVA ŞUURU İLE HAREKET ETTİ”

Tüm katılımcılara teşekkür eden ve Başbakan Yardımcısına hitaben Solhan’ın son bir ayda bir başka heyecan olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Ak Parti Bingöl Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun;  “Solhan bir aydır başka güzel, Solhan’da bir başka heyecan var. Her gelip gidişimde sayın il başkanımızın dediği gibi gerçekten burada enerji toparlayıp Bingöl’e Karlıova’ya, Adaklı’ya Yedisu’ya gidiyoruz. Sizlerin bu moralini, bu desteğini götürüyoruz, gönderiyoruz onlarda da bir heyecan, bir sevgi oluşuyor. Oralardan da sizlere selam var. Solhan’ın bu gücü heyecanı oldukça Solhan’ın sesi buralara geldikçe biz de Allahın izni ile buralardan ses vereceğiz ve Solhan’ın evladı Solhanlıların kardeşi Yusuf Coşkun’u meclise göndereceğiz. Solhan bugüne kadar aday olduğu zaman veya olmadığı zaman da bir dava şuuru ile hareket etti. Her zaman üzerine düşeni yaptı büyük destekler verdi. Çok güzel dualar etti. Sizler gerçekten her zaman o güzel desteğinizle bizlere hep gurur yaşattınız. Biz de Solhanlı olarak ve sizlerin temsilcileri olarak ha Bingöl’de ha Ankara’da anlımız ak, başımız dik oldu. Rabbim her zaman sizinde anlınızı ak, başınızı dik etsin İnşallah. Bizler de sizlerin bu teveccühüne karşılık her zaman çalıştık, çabaladık. Tabi ki başladığımız bütün işleri başaramadık isteyip de yapamadıklarımız var. İnşallah cenabı hakkın takdiri sizlerin desteği devam ettikçe Solhan’ımızın eksik kalan bütün hizmetlerini sizin annenizin sütü kadar helal olan bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Rabbim sizleri bizleri bir eylesin, güçlü eylesin, rabbim bizi birbirimizden ayırmasın. Ben inanıyorum ki Solhanlılar gece gündüz durmayacak kalan 15 günlük bir süreyi de çok canlı bir şekilde arı gibi çalışarak Solhan’ı da hem rekor kıracak hem de Bingöl’ü Türkiye rekoruna taşıyacak. Şimdiden sizlere çok teşekkür ediyorum Allah hepinizden razı olsun.” diye konuştu.

“HİZMET ÇOK OLUNCA AÇILIŞLARI DA TOPLU YAPIYORUZ”

Ak Parti SKM açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bugün sabahtan beri Solhan dayız. Kahvaltı geniş bir toplantı ile başladı daha sonra açılışlar yaptık. Bir kalemde 13 milyon liradan fazla eski parayla 13 trilyondan fazla yatırımı hizmete açtık. Gençlik merkezimiz, 500 kişilik kapalı spor salonumuz, çok sayıda okulumuz, yurdumuz, belediyemizin yaptığı terminal binası, park bugün bunların hepsini bir kalemde açtık. Geçmişte bu hizmetlerin onda biri yapılmış olsaydı bırakın toplu açmayı hepsini ayrı ayrı açarlardı, hepsi için ayrı ayrı törenler yaparlardı. Çok şükür bizim hizmetlerimiz o kadar arttı ki artık ayrı ayrı açılış yapmaya vakit bulamıyoruz topluca açılış yapıyoruz. Temel atmaya hiç gelemiyoruz. Zaten o kadar zaman olmuyor. Açılışı da elhamdülillah toplu olarak yapıyoruz. Bu; AK Parti’nin bereketidir, bu sizlerin duasıyla desteğiyle güçlü bir hükümet olmanın getirdiği hizmettir, berekettir. Ben bu vesile ile başından bu güne; genel seçimlerde, yerel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçiminde, anayasa referandumlarında her daim bizim yanımızda olan Solhanlılara şükranlarımı sunuyorum, sağ olsunlar.  Solhan her zaman haktan hakikatten yana olmuştur. Her zaman bize destek olmuş biz de elimizden gelen tüm gayret ile Solhan’a hizmet etmeye çalıştık. Bugüne kadar çok şeyler yaptık her şey helal hoş olsun, hepsi de Solhan’a azdır. Solhan’ın bu duruşuna, Solhan’ın bize verdiği bu desteğe karşılık ne yapsak azdır, ne kadar hizmet etsek azdır. Allah hepinizden razı olsun. Değerli kardeşlerim hastaneden, küçük sanayi sitesine, duble yollardan okullara, kırsal alandan içme suyundan, yolundan, kanalizasyonundan değişik hizmetlerine çeşitli üretim hizmetlerinin desteklenmesine kadar her türlü çabayı sarf ediyoruz. DAP kanalıyla sulama tesislerine destek veriyoruz. DSİ ile Şimşirpınar’da göletimizi inşa ediyoruz. Bingöl’e giden doğalgazımızda Solhan’a da bir vanayı bıraktık ilerde inşallah o vanada hizmete girecek. Dağıtım işi Bingöl’den başlayacak pey der pey olacak inşallah. Diğer taraftan Solhan artık bir üniversite şehri oluyor meslek yüksek okulunun temelini attık başladı. Bittiği zaman inşallah gelecek sene Solhan’da artık yüksek okul talebeleri olacak. Solhan bu seviyeye geldi.  Vatandaşta devletin attığı bu adımları görünce adım attı. Sizlerde adım attınız ben bakıyorum yeni yeni binalar yeni yeni iş yerleri ve Solhan gerçekten kabuk değiştirdi. Bir şehir haline geldi, güzelleşti. Şimdi Solhan’dan geçerken üst geçidiyle, parke taşlarıyla, kaldırımlarıyla, şehir içi yollarıyla, alt yapılarıyla gerçekten farklı bir Solhan var. Allah’a şükür bugünleri de gördük. Birliğimiz beraberliğimiz devam ettiği sürece, kardeşliğimiz devam ettiği sürece, huzurumuz devam ettiği sürece, istikrar devam ettiği sürece bu hizmetler katlarına da katlanacak. Bu vesile ile başından bu güne bu hizmetlere katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.   

“GÜÇLÜ BİR SİYASİ İRADE OLMADAN SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR”

Geçmiş dönemde milletvekili ve belediye başkanı olanlara da yapılan hizmetlere katkılarından dolayı teşekkür eden Yılmaz, “Bu bir bayrak yarışıdır, birileri bir noktaya getirir başka arkadaşlar devam eder. Bizler gelip geçiciyiz sonuçta kalıcı olan bu eserlerdir. Laflar kalıcı değil laflar uçup gidiyor ama geriye bu yollar kalıyor; hastaneler, okullar, hizmetler kalıyor. Kim ne derse desin ak parti dönemi kadar hiç bir dönem bu bölgemize Solhan’a hizmet olmadı, yatırım olmadı. Bakın son on senenin hesabını çıkardık ne kadar yatırım yapmışız diye… 500 milyon civarında yatırım sadece Solhan’da yapılmış helal hoş olsun, daha fazlasını yapacağız inşallah. Yeter ki istikrarımız devam etsin. Önümüzde 1 Kasım seçimleri var. Değerli kardeşlerim bu 1 Kasım seçimlerinde temel mesele şudur; AK Parti tek başına iktidara devam etsin mi, etmesin mi?  Temel soru budur. Etsin diyorsak Ak Parti’ye destek olacağız. Birileri istiyorlar ki AK Partiyi düşürsünler, tek başına iktidar olmasın istiyorlar. Bakın 7 Haziran’da yüzde 41 oy aldık iyi bir oy aldık az değil ama yetmedi tek başına iktidar olmamıza. 18 tane milletvekilimiz eksik kaldı inşallah bu 18 milletvekilini de önümüzdeki seçimde tamamlarız. Bir taneyi de Solhan tamamlar inşallah Peki 7 Haziran’dan sonra diğer partiler bize ne dediler. MHP ile görüşmeler yaptık, Sayın Bahçeli bize her şeye hayır dedi. Hiç bir şeye evet demedi. Bir tek şeye evet dedi; AK Parti gidip CHP ile koalisyon kursun dedi. Bize bunu söyledi peki HDP ne dedi: HDP’nin eş başkanı da dedi ki zaten baştan ‘ben başkan yaptırmam, ben şunu ettirmem, ben Ak Parti’nin yanına yaklaşmam’ dedi. Peki, ne olsun diye sordular ‘CHP ile Ak Parti koalisyon yapsın’ dedi. Bu size de garip gelmiyor mu? Hem MHP hem de HDP CHP’nin iktidara gelmesini istiyor. Biz de diyoruz ki AK Parti tek başına iktidar olsun kimseye muhtaç olmasın. İstikrar devam etsin.  Demek ki sizin geçmişiniz bir, zihniyetiniz bir aynı kökten geliyorsunuz, aynı zihniyetten geliyorsunuz. Ak Parti yeni Türkiye’nin partisidir, diğer partiler eski Türkiye’nin partileridir. En kritik zamanlarda bir bakıyorsun bu partiler bir araya geliyorlar.  CHP, MHP, HDP anayasayı değiştireceğiz hepsi birden karşı çıkıyor partileri kapatmayalım diyoruz hepsi karşı çıkıyor. Vatandaşın güvenliğini sağlamamız lazım, emniyet için bir kanun çıkaralım diyoruz hepsi birden karşı çıkıyor. Kritik her şeyde birleşiyorlar. Biz de diyoruz ki; eski Türkiye’ye dönmeyelim, izin vermeyelim. Tek başına AK Parti yoluna devam etsin. Bingöl’e de Solhan’a da Arkonak’a da hizmet etsin.  Emin olun istikrar olmadan hizmet olmuyor. İstikrar olmadan demokrasi de olmuyor reform da olmuyor. Hak hukuk da olmuyor. Güçlü bir hükümet olmadan, kuvvetli bir siyasi irade olmadan sorunlar çözülemiyor. Bunu bilmemiz lazım laf etmekle, slogan atmakla sorunlar çözülmüyor. Sorunların çözülmesi için, çocuklarımıza gençlerimize iyi bir gelecek hazırlamak için, güçlü bir partinin iktidar olması lazım. AK Parti gibi hizmet odaklı bir partinin iktidar olması.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN