• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

GÖZ ALTINA ALINAN İKİ KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

27 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1361 defa okundu.
GÖZ ALTINA ALINAN  İKİ KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Bingöl Merkez ve ilçelerinde eş zamanlı yapılan operasyonlar sonucu 11 şüpheli şahsın göz altına alındığı bildirildi. İl genelinde gözaltına alınıp Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları yapılan iki şahsın da Solhanlı olduğu öğrenildi.

 Bingöl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bingöl merkez ve ilçelerde  11 şüpheli şahsın eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarla gözaltına alındığını bildirdi.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü, PKK’nın gençlik yapılanması olarak bilinen YDG-H içerisinde sorumlu düzeyde bulunan 11 şüpheli şahsın 24 Temmuz 2015 Cuma günü  yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alındığını açıkladı.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklamada, “PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmaları kapsamında; İlimiz kırsal alanında faaliyet gösteren PKK/KCK terör örgütü mensupları ile, İl merkezi ve ilçelerimizde bulunan örgüt sempatizanları arasında irtibat sağlayarak, terör örgütü adına faaliyet gösteren, vatandaşın huzur ve güvenini bozmaya çalışan, PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüten, 11 şüpheli şahıs 24.07.2015 günü ilimiz merkez ve ilçelerinde gerçekleştiren eş zamanlı operasyonlar neticesinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır” denildi.

Gözaltına alınan şahısların yapılan adli işlemlerin ardından adli makamlara sevk edileceği ifade edilirken, “kamu düzeninin sağlanması, vatandaşımızın huzur, güvenini sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve tavizsiz devam edecektir” denildi.

Bingöl genelinde yapılan eş zamanlı operasyon sonucu göz altına alınan 11 kişiden 2’sinin Solhan’da göz altına alınan B.K. ile Ş.K.’nın Bingöl’de yapılan sorgularından sonra serbest bırakıldıkları öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN