• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

“GÖNLÜNÜZÜN BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM”

18 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6581 defa okundu.
“GÖNLÜNÜZÜN BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM”

Demokratik Sol Partisi Solhan Belediye Başkanı Adayı Abdulkerim Özdemir, yaptığı mitingde “Ben Makam başkanlığındansa gönüllerin başkanı olmayı tercih ederim. Koltukta oturan belediye başkanı adayı değilim, gönlünüzün belediye başkanı adayıyım.” ifadelerini kullandı.

31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları devam ediyor. 1996 yılında Demokratik Sol Partisi (DSP) Solhan İlçe Başkanlığı yapan Abdulkerim Özdemir, 31 Mart seçimlerinde DSP Solhan Belediye Başkanı adayı oldu.

15 Mart 2019 tarihinde Boğlan Mahallesi 1. Caddede miting yapan Özdemir, şunları kaydetti: “Bugün Solhan’da 7 kardeşim Belediye Başkan Adayı olarak bu yola başvurmuşuz. Ben şunu diyorum tedbir benim, karar sizin, takdir yüce Allah’ındır. Makam başkanlığındansa gönüllerin başkanı olmayı tercih ederim. Gönlünüzün belediye başkanı adayıyım. Ben Koltukta oturan belediye başkanı adayı değilim. Ben 1996 yılında partimde ilçe başkanlığı görevini yaparken Solhanlı kardeşlerime en azından bir hizmet yaptım. Gönül ister ki cenabı Allah size ve bana tekrar nasip etsin halkımıza yardımcı olayım bu çileden kurtarayım. Bana soruyorlar başkanım sen çıktığın zaman senin icraatın nedir, senin projelerin nelerdir. Benim projem benim hayatımdır. Ben bugüne kadar bu halk ile beraber yaşadım herkes benim yaşantımı biliyor. Diyorlar; ‘Kıban’da baraj Solhan’da bir garaj’ iyi de bu garibanın karnı aç. Cumhurbaşkanımız Bingöl’de büyük bir sofra kurdu, dünyanın en büyük nimetlerinden üstüne koydu ama maalesef Nasrettin hocanın ‘ye kürküm ye’ meselesi gibi oldu. Fakiri fakir, zengini zengin oldu. Solhanlının hakkı neyse verilmesi lazım. Âlo’nun, Menekşe’nin, Feyzo’nun hakkı kimsede kalmasın. Onlar da bizim bir parçamız, birer kardeşimizdir. Burada 7 Belediye Başkan Adayıyız, hepimizin kimliğinde Bingöl Solhan yazıyor. Allah’ımız bir, Peygamberimiz bir, Kuran’ımız bir, memleketimiz bayrağımız birdir, hepimiz bir halkız. 7 kişinden bir kişi kazanacak Allah ona hayırlı uğurlu etsin. Solhanlı kardeşlerim, ben sizin bir parçanızım. Diğer 6 aday da bizim kardeşlerimizdir ama seçimden sonra başkan seçilen kardeşimize laf gelmesin, iyi kötü denilmesin çünkü biz onu Belediye Başkanı olarak seçiyoruz. Birlik olalım, kardeş olalım, bir bütün olalım. Ben kör, sakat, esmer, beyaz olabilirim. Ne olursam olayım ben sizden biriyim. Siz buraya gelmekle ayaklarınızı yere değil başım gözüm üstüne koydunuz. Ne isteğiniz ne emriniz olursa bana söylemenizi istiyorum.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN