• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

GK SÖZLÜ MÜLAKAT TARİHLERİ AÇIKLANDI

6 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
930 defa okundu.
GK SÖZLÜ MÜLAKAT TARİHLERİ AÇIKLANDI

Solhan’a bağlı köylerde Güvenlik Korucusu olup emekli olanların yerine yeni korucu alımı için müracaatlar sona erdi. Güvenlik korucusu olmak isteyenlerin mülakata alınacağı ile ilgili yapılan duyuruda mülakat tarihleri de açıklandı.

Solhan’a bağlı köylerde Güvenlik Korucusu olup emekli olanların yerine yeni korucu alımı için müracaatlar sona erdi. 259 korucu alımı için 17 Şubat ile 24 Şubat 2017 tarihleri arasında müracaatlar kabul edildi. Müracaatların tamamlanmasıyla güvenlik korucusu olacakların mülakata alınacağı tarihler açıklandı.

Solhan’a bağlı köylerde görev yapan ve emeklilik süresi dolduğundan dolayı görevden ayrılıp emekli olan korucuların birinci derece yakınlarından şartları tutanların emekli olan yakınının yerine korucu olabileceği ancak yakınlarından şartları tutmayanların yerine ise aynı köy ve mezrada korucu olabilecek adaylardan korucu alımının yapılacağı öğrenildi.

Solhan’da emeklilikten dolayı görevden ayrılan 259 güvenlik korucusu yerine birinci derece yakını olan 104 kişinin müracaatta bulunduğu ve geriye kalan 155 güvenlik korucu alımı için ise 355 kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Müracaatları alınan emekli korucu yakını olan 104 kişinin mülakata alınacağı ve güvenlik korucusu hakkı kazananların emekli olan yakını yerine korucu olacağı öğrenilirken 104 kişiden göreve alınanlardan sonra açık olan kadro için müracaatta bulunan 355 kişinin de mülakata alınacağı öğrenildi.

Mülakata alınacak kişiler köy veya mezralarında açıkta olan kadro için mülakata alınacağı ve hiçbir köyün veya mezranın başka köy veya mezrada görevlendirilmeyeceği öğrenilirken köy köy mezra mezra yapılacak mülakat tarihleri Solhan Kaymakamlığı internet sitesinde duyuruldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN