• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

GIRVAS-DER’den Basın Açıklaması

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1556 defa okundu.
GIRVAS-DER’den Basın Açıklaması

Gırvas Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu yaptığı yazılı basın açıklamasında; derneğin faaliyetlerini paylaşırken Dernek aleyhinde oluşturulmaya çalışılan bir algının olduğu belirtilip oluşturulmak istenen algının yanlışlığına dikkat çekilerek itibar edilmemesi istendi.

 Gırvas Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan yazılı basın açıklamasında; “Son zamanlarda derneğin; amacının dışında hareket ettiğine yönelik oluşan haksız ithamlar, iftiraya varacak derecede haddini aşan çirkin ve mesnetsiz yakıştırmalar ve özellikle derneğin siyasi bir amaca hizmet ettiğine yönelik oluşturulmak istenen algı, Dernek Yönetim Kurulu olarak bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kılmıştır. Söz konusu söylentiler tamamen asılsız olup hiçbir dayanağı bulunmamaktadır.” denildi.

Yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Gırvas Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; Arakonak Beldesinde yaşayan belde sakinleri ve zamanla Arakonaktan göç edip ülkemizin çeşitli illerinde ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bir araya gelip kaynaşmasını sağlamak ve kendini Arakonaklı hisseden vatandaşlarımız arasında yardımlaşma-dayanışma ruhunun oluşturulmasını sağlamak amacıyla 2013 yılının Ekim ayında kurulmuştur. Ayrıca eğitim, kültür ve sosyal alanlarda çeşitli faaliyetler yürütmek ve bu alanlarda çeşitli projeler üretip halkımıza faydalı bir sivil toplum örgütü olmaya çalışmak, üniversite okuyan öğrencilerimize burs imkanı sağlamak, ilköğretim ve ortaöğretimde eğitim görüp de yardıma muhtaç öğrencilerimize ve maddi durumu iyi olmayan ailelere çeşitli yardımlarda bulunmak da hedeflerimiz arasındadır.

Derneğimiz kurulduğu günden bu yana geçen bir yıllık bu süre zarfı içerisinde belirlenen amaç ve hedefler doğrultusunda hareket edip çeşitli faaliyetler yürütmüştür. Yürütülen bu faaliyetler arasında 51 adet üniversite öğrencisine çeşitli miktarlarda burs vermek, maddi durumu iyi olmayan iki ailemize para ve çeşitli gıda yardımında bulunmak, vatandaşlarımızın bir araya gelip kaynaşmasını sağlamak ve yok olmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi tekrar yaşatmak amacıyla I. Şerevdin Yaylası Festivali düzenlemek, gençler arasında dayanışma ruhunu pekiştirmek amacıyla Halı Saha Turnuvası düzenlemek, halkımıza okuma kültürü kazandırmak ve bu kültürü yerleştirmek amacıyla derneğe ait kütüphane kurmak gibi hizmetler bulunmaktadır.

Son zamanlarda derneğin amacının dışında hareket ettiğine yönelik oluşan haksız ithamlar, iftiraya varacak derecede haddini aşan çirkin ve mesnetsiz yakıştırmalar ve özellikle derneğin siyasi bir amaca hizmet ettiğine yönelik oluşturulmak istenen algı, Dernek Yönetim Kurulu olarak bu açıklamayı yapmamızı zorunlu kılmıştır. Söz konusu söylentiler tamamen asılsız olup hiçbir dayanağı bulunmamaktadır. Derneğimiz hiçbir siyasi oluşumun etkisinde kalmadan ve bundan sonra da hiçbir siyasi oluşumun etkisinde kalmayacak şekilde faaliyetlerini yürütmekte ve belirlenen hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Tek amacımızın bir sivil toplum örgütü olarak dernek tüzüğümüzde de belirtildiği üzere eğitim kültür ve sosyal alanlarda çeşitli faaliyetler yürüterek halkımıza faydalı bir sivil toplum örgütü olmaya çalışmak olduğunu kamuoyunun bilmesi ve hiçbir dayanağı olmayan bu söylentilere itibar edilmemesi temennimizdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN