• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

GİRİŞİMCİLERE BELGE VERDİLDİ

18 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1085 defa okundu.
GİRİŞİMCİLERE BELGE VERDİLDİ

Solhan Belediye Başkanlığı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bingöl Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonucu verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan kursiyerlere girişimcilik belgesi verildi.

 Solhan Belediye Başkanlığı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bingöl Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verildi.

Protokol çerçevesinde düzenlenen eğitimler sonunda, katılımcılara “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi” verildi.

Solhan Belediyesi tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere 15 Mayıs 2015 Cuma Günü Solhan Belediyesi’nde Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, tarafında girişimcilik belgesi verildi.

Açtıkları kurs ile ilgili bilgi veren Başkan Yıldız, “KOSGEB ile ortaklaşa yaptığımız bir eğitim kursunu tamamladık. Dolayısıyla eğitim alan kursiyerlerimize belgelerini verdik. KOSGEB il Müdürlüğü’nün bizi ziyaretinde girişimcilik kursu hakkında bizi bilgilendirip kurs açmamızı talep etmesi sonucu kursumuzu açtık. Kursun açılması için mekan temini ve uzman öğretici ücretlerinin karşılanması ve belgelerin hazırlanması gibi sorumluluklarının olduğunu ve bunları karşılamamız ile kursun açılabileceğini belirtti. Biz de ilçemizde yeni iş alanlarının açılması ve yeni girişimcilerin desteklenmesi için talebi kabul edip kursumuzu açtık. İlçemizde girişimcilik kursu verebilecek uzmana olmadığından Bingöl Üniversitesi’nden hoca getirtip kursumuzu açtık.  Bir vatandaşın ekmek sahibi olabilmesi için vesile olursak çok mutlu oluruz. İki sınıf yapacaktık ancak KOSGEB tek sınıfa düşürdü. Kursiyerleri müracaat sırasına göre belirledik. 9-10 günlük bir eğitim sonrasında katılımcılara belgelerini verdik. Hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN