• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

GENGÖRÜ’DEN 1 MAYIS MESAJI

4 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1386 defa okundu.
GENGÖRÜ’DEN 1 MAYIS MESAJI

1 Mayıs Emekçilerin Uluslar Arası Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Gününü kutlayan HAK-İŞ Sendikası İlçe Temsilcisi Halim Gengörü, “Bizler, halklar için, özgürlükler için demokrasi için, demokratik ve yeni bir anayasa için adalet için, aygın bir iş için, baskısız insan onuruna yarışır bir yaşam için birlikteyiz.” dedi.

 İşçi ve Emekçiler Bayramı olarak bilinen 2008 Nisan’ından buyana "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanan 1 Mayıs ile ilgili bir açıklama yapan HAK-İŞ Sendikası İlçe Temsilcisi Halim Gengörü, “Bizler, halklar için, özgürlükler için demokrasi için, demokratik ve yeni bir anayasa için adalet için, aygın bir iş için, baskısız insan onuruna yarışır bir yaşam için birlikteyiz.” dedi.

Gengörü, “Kıdem tazminatı hakkımızın korunmasını, örgütlenmenin önünün açılmasını, taşeronlaşmadan esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışma biçimlerinden vazgeçilmesini istiyoruz. İşsizlik sigortası fonunun amacı dışında kullanılmasına karşı çıkıyoruz. Sağlık ve sigorta alanındaki haklarımızın güçlendirilmesini istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliğinin giderilmesini istiyoruz. İş cinayetlerinin önlenmesini, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin artırılmasını ve iş sağlığı ve güvenliği yasa tasarısının bir an önce çıkarılmasını istiyoruz. Taşeronlaşma ve kayıt dışı ekonominin engellenmesini istiyoruz. Özelleştirmelerle sosyal yıkımların yaşanmamasını istiyoruz. 12 Eylül darbesi ürünü anti demokratik sendikal yasaların değiştirilmesini istiyoruz. Toplu pazarlık ve örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, kamu çalışanlarının talepleri doğrultusunda ücret politikasının belirlenmesini istiyoruz. Din, vicdan ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerine Hakim kılınmasını istiyoruz. Doğal yaşam ve Ekolojik çevrenin korunmasını istiyoruz. Çalışmalara yönelik sözlü ve fiziki şiddetlerin önlenmesini istiyoruz. Kadına yönelik şiddetin engellenmesini, istihdamda kadın ve gençlere daha çok yer verilmesini istiyoruz. Engellilerin toplumsal yaşama eşit bireyler olarak katılmasının sağlanmasını istiyoruz. Biz Ortadoğu Afrika ve Asya başta olmak üzere bütün dünyada diktatörlüklerin yıkılmasını yerine halk iradesine dayalı demokratik katılımcı çoğulcu iktidarların Hakim olmasını istiyoruz.

İşçiler, Memurlar, İşsizler, Yoksullar, Kadınlar, Gençler, Emekliler… Emek, barış, özgürlük ve demokrasi için haykırıyoruz! 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Tüm Emekçilere Kutlu Olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN