• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Genel Sekreter Güler, Hastaneyi Ziyaret Etti

23 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3299 defa okundu.
Genel Sekreter Güler, Hastaneyi Ziyaret Etti

Bingöl İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Muhammet Akif Güler ile İdari İşler Başkanı Nedim Hant ve Mali İşler Başkanı Dt. Şakir Kavran, Solhan Devlet Hastanesi’ni Ziyaret Ettiler.

 Bingöl İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Muhammet Akif Güler ile İdari İşler Başkanı Nedim Hant ve Mali İşler Başkanı Dt. Şakir Kavran’ın Solhan Devlet Hastanesi ziyaretinde Hastane Başhekimi Dr. Ender Karabulut ile Hastane Müdürü İrfan Yakışık eşlik edip hastanedeki birimler gezildi.

Hastane ziyaretinde çocuklar için özel bir alanın hazırlanması ve çocukların hastanede iken mini oyun alanından faydalanması için çalışmaların yapılması görüşüldü.

Yaptığı ziyarette Solhanın Sesi Gazetesi’ne bilgi veren Bingöl İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Muhammet Akif Güler, Solhan Devlet Hastanesi’nde Uzman doktor sıkıntısını, Elazığ ilinden Genel Cerrah Uzmanı ile Anestezi Uzmanı ve Bingöl Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nden Kadın Doğum Uzmanı görevlendirildiğini aktarırken 55. Dönem sağlık hekim atamalarında Dahiliye uzmanı atandığını ancak göreve başlamadığını aktardı.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Diş Hekimi ile 4 pratisyen hekimin kadrolu olarak görev yaptığını, yardımcı saklık hizmetlerinde personel sıkıntısı olmadığını belirten Güler, yardımcı sağlık hizmetleri personel atamalarında Bingöl’e gelen personellerin ilçelere eşit derecede dağıtımının yapıldığını kaydetti.

Ayrıca geçtiğimiz ayda ilçede meydana gelen fırtınada Hastane hizmet binası çatısının uçması hatırlatılan Güler, çatı tadilatının hastaneyi yapan yüklenici firmanın sorumluluğunda olduğunu ve firma tarafından çatının yeniden yapıldığını aktarırken böyle durumlarda yüklenici firmanın 15 yıl boyunca meydana gelen sıkıntıdan sorumlu olduğunu belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN