• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

25 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1927 defa okundu.
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Solhan’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen 19 Mayıs kutlamaları, gençlerin gösterileriyle renklendi.

19 Mayıs 2015 Salı günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programına Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda devam edildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapılan programa Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonundaki kutlama töreni İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Program, 3000 ve 1500 metre gençlik koşusu, okullar arası halat çekme, bardak basket, suda elma yeme, halka engel yarışmaları, 28 Ağustos Ortaokulu öğrencilerinin jimnastik gösterisi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün Yöresel “Şemmame ve Kılaçep” halk oyunları gösterisi, Mahalli sanatçı Murat Çiftçi ve ekibinin konseriyle devam etti.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Gençlik ve spor bayramı programı kapsamında yapılan Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen liseler arası voleybol turnuvası şampiyonu Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi olurken, üç bin metre kros erkekler Mustafa Çiftçi birinci, bin beş yüz metre kros bayanlar Zeynep Erkan birinci oldu. Liseler arası halat çekme birincisi Solhan İmam Hatip Lisesi, liseler arası bardak basket yarışması ve liseler arası suda elma yeme yarışmaları birincisi Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi olurken, liseler arası halka engel yarışması birincisi Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Yapılan yarışlarda dereceye giren sporcu ve takımlara ödüllerini Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Solhan Belediye Başkan Abdulhakim Yıldız ve kurum amirleri tarafından verildi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN