• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

‘GENÇLİK VE GÜVENLİ GELECEK’ KONFERANSI VERİLDİ

13 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
925 defa okundu.
‘GENÇLİK VE GÜVENLİ GELECEK’ KONFERANSI VERİLDİ

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından lise öğrencilerine ‘Gençlik ve Güvenli Gelecek’ konferansı verildi. Konferansta konuşan Akdere, yaşananları düşünce süzgecinden geçirmeleri, aldanmamak ve bilginin doğruluğunu kontrol etmek için bilimsel kaynaklardan araştırma yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Solhan Belediyesi Kültür Merkezi Konferans salonunda Solhan’da bulunan bütün lise öğrencilerine ‘Gençlik ve Güvenli Gelecek’ konferansı verildi. Konferansa konuşmacı olarak terörle mücadele biriminde görevli Polis memuru Görkem Akdere katıldı.

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Gençlik ve Güvenli Gelecek’ konferansında bazı şeyleri öğrenmenin basamakları olduğu ve lise ile üniversitenin bu basamaklardan olduğu belirtildi. Lise öğrencilerine kendilerinin bu basamağın ilkinde oldukları hatırlatılan programda, öğrencilere; kendi benliğini ve kişiliğini oturtmaya başarırlarsa bunun kendileri ve ülke için daha ileriye gidilebileceği vurgulandı.

‘Gençlik ve Güvenli Gelecek’ konferansında konuşan ve Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Biriminde görev yapan, Görkem Akdere, “Biz bugün buraya bilinç oluşturmaya geldik, hep beraber burada bazı şeyleri konuşup paylaşacağız. Bundan önceki hayatınızda sizlere hep bunu soruyordular ne olmak istiyorsunuz? Buradaki mevzu şu aslında şimdi desem ki kaç kişi avukat olmak istiyor, kaç kişi doktor olmak istiyor, kaç kişi öğretmen olmak istiyor, kaç kişi mühendis olmak istiyor? Ben size ne olmak isteğinizi sordum. Bu hayallerimize ulaşmak için kimimiz mühendis, kimimiz doktor olabilmek için yapmamız gereken şeyler var ve şunlar başlıca; doğru bilgi kavrama, şimdiye kadar doğru bilgi kavramından birçok şey öğrenmiş olabilirsiniz. Hatta size başkaları başka platformlarda yanlış bilgileri doğru olarak açıklamış olabilirler. Bakın bu yanlış bilginin zararları çok fazla. Bu bilgiye nasıl ulaşırız? Bilgi toplumunda yaşıyoruz. Bilgi toplumu dediğimiz zaman ilk aklımıza bilgisayar, bilgisayar siteleri, wikipedia, ekşi sözlük, facebook gibi platformlar var hepimiz buralara girip tartışabiliyoruz. Kantır oyunuyla devam etmek istiyorum. Şimdi bu oyunda şöyle bir algı var. Hepimiz kantır oynayarak büyüdük. Ben de oynadım. Benim zamanımda da bu oyun vardı. Görsellere baktığınız zaman insan figürleri var. Yani hepimizden bir parça var orada. Biz bu oyunları oynarken bize bir şey yapmaya çalıştılar. Bu oyun Amerikan’ın, İngiltere’nin bir oyunu… Bize dediler bu oyunda diğer insan figürünü öldürün Amerikan‘ın İngiltere’nin yıllarca bize yapmak istedikleri budur. Sistemleştirerek yıllar öncesinden başladılar. Gezi olayları olmadan önce İstanbul’un bütün sokakları bir oyunun içinde yer aldı. Orada göstericiler polisle çatıştı, polise taş attı, molotof attı. Bunları fark etmiş olmamız lazım. Şimdi bu oyunu oynamaya kesinlikle kimse engel olamaz. Ben de oynadığımı söyledim ama bilinçli olalım. Hiçbir zaman duyarsızlaşmayalım. Yani biz duygularımızı körelttiğimiz vakit vatanımıza ve milletimize herhangi bir faydamız olmayacak. Şimdi arkadaşlar, çok basit bir olay var. Biz kardrajla bize gösterileni görürüz bir belgeselden bir manzara gösterirler bize, o belgesel öyle güzeldir ki gidip bakarsınız. Belgeseldeki gibi gözükmüyor. Güzeli olacağı gibi kötünün daha beterini gösteriyor olabilirler. Bu ülkede gezi olayları yaşandığı zaman, kobani olayları yaşandığı zaman yabancı basın sürekli adam öldürmekle, yasaklamalarla tehdit etti. Bir iç savaş varmış gibi lanse etti. Bunun için sizin akıllı olmanız gerekiyor. Sizin kendi düşünce süzgecinizden olayları tartmanız gerekiyor. Bunlara aldanmamak için bilginin doğruluğunu kontrol etmemiz için bilimsel kaynaklardan araştırmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN