• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

GENÇLİK SOHBETLERİ YAPILDI

29 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1207 defa okundu.
GENÇLİK SOHBETLERİ YAPILDI

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Ekim 2018’de başlayıp Okullarda gerçekleştirilen ‘Gençlik Sohbetleri’ programları kapsamında 6 aylık sürede toplam 40 programın gerçekleştiği ve farklı konularda gençlere yönelik sohbetlerin yapıldığı öğrenildi.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Ekim 2018’de başlayıp Okullarda gerçekleştirilen ‘Gençlik Sohbetleri’ programları kapsamında 6 aylık sürede toplam 40 programın gerçekleşti. Farklı konularda gençlere yönelik yapılan sohbetlerde gençlere manevi değerler ile dini konularda bilgiler aktarıldı.

Solhan Yatılı Bölge Okulu’nda okuyan kız öğrencilere yönelik ‘Birlikte Yaşama Ahlakı’ konulu sohbet gerçekleştirildi. Solhan İlçe Müftülüğü tarafından düzenli olarak yapılan sohbetlerin verimli geçtiği belirtilirken Yatılı Bölge Okulu kız öğrencilerine yönelik düzenlenen programda Mezget Camii İmam-Hatibi Mehmet Nuri Cana öğrencilere ‘Birlikte Yaşama Ahlakı’ konulu sohbette bulundu. İlçe Müftülüğü; programda sohbet veren İmam Hatip Mehmet Nuri Cana ile okul yönetimine ve öğrencilere programa katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından yapılan Gençlik Sohbetlerinde son olarak iki okulda program düzenlenerek Ekim 2018’de başlayan programların 40’a tamamlandığı öğrenildi.

Son programlara İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ile İlçe Vaizi Osman Numanoğlu farklı okullarda öğrenciler ile sohbette bulundular.

İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdunda ‘Peygamberlere İman’ konusunda; Vaiz Osman Numanoğlu ise Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdunda ‘Helal Kazanç ve Ramazan Ayı’na Hazırlık’ konusunda sohbet gerçekleştirdiler.

Bu sohbet programları ile birlikte Solhan İlçe Müftülüğü’nün Ekim 2018’de başlatıp farklı okullarda, değişik konularda 40 program düzenledi.

Programların sonunda İlçe Müftüsü Dutar, “Altı aylık süreçte 40 programda emeği geçen değerli hocalarımıza, yurt ve pansiyonlarda gençlerimizle buluşma imkânı sunan yurt yönetimlerine ve sevgili gençlere teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN