• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

GENÇLİK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

20 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1280 defa okundu.
GENÇLİK SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen Gençlik Sohbetleri devam ediyor. Daha önce farklı okulların pansiyonlarında yapılan sohbetlerin sonuncusu Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik yapıldı.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen Gençlik Sohbetleri, Solhan Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu’nda kalan öğrencilerle devam etti.

Daha öncede farklı okullarda yapılan sohbetler son olarak İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ve Vaiz Osman Numanoğlu katılımı ile Solhan Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle yapıldı.

“CENNETE MANEVİ KALBİ TEMİZ OLANLAR GİDECEK”

“Kalbin önemi ve manevi hastalıklar” konulu sohbete okulun pansiyon nöbetçi belletmen öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Sohbette konuşan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar: “Yüce Allah her şeyi insanlar için yaratmıştır. Kalp iki türlüdür. Birincisi; kan pompalamak olan bedensel kalptir. İkincisi; ruhsal olarak manevi kalbimizdir. Kalp; Arapça da değişen demektir. İnsan doğarken kalbi tertemiz beyaz bir sayfa gibidir. Zamanla her işlediğimiz günah, kalbimizde bir nokta olur ve zamanla kalbimiz kararır. Kirlenen kalpler manevi duygularını yitiriyor. Kalp taştan daha da sert olabilir. Vefat etiğimizde kalbimizdeki işlediğimiz suçlar, bize melekler tarafından izlettirilir. Mühürlenen ve kilitlenen kalpler körelir. Kulak doğruları duymaz, göz iyilikleri görmez. Cennete manevi kalbi temiz olanlar gidecek. Günahlar ve haramlar bir virüs gibidir. Tövbe ile temizlenir. Kuran-ı Kerim manevi hastalıklara bir şifadır. İnsanlar irade sahibi düşünen bir varlıktır.” şeklinde konuştu.

HANGİ TARAFI SEÇERSİNİZ?

İlçe Vaizi Osman Numanoğlu ise; Gerçek mutluluğun imandan olduğunu, gençlerin kötü yollara düşeceği çağlarda olduğunu, dikkatli olmalarının gençlere fayda sağılacağını, kötü modelleri gençlerimizin görüp etkilenmemesi gerektiğini belirti.

Numanoğlu’nun “Bir halat çekme yarışması hayal edin: bir tarafta anneniz,  babanız, kardeşleriniz ve öğretmenleriniz var sizlerin iyiliklerini istiyor diğer tarafta ise şeytan sizleri kötülüklere tarafına çekmek için uğraşıyor. Sizler hangi tarafı seçersiniz?” sorusuna Öğrenciler, iyilik tarafında oluruz cevabını verdiler.

Program soru cevap şeklinde devam ederken okul idaresi; verdikleri sohbet için İlçe Müftüsü Muharrem Dutar ve ilçe vaizi Osman Numanoğlu’na teşekkür ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN