• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

GENÇLİK KONUŞULDU

22 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1045 defa okundu.
GENÇLİK KONUŞULDU

Haziran 2015 İlçe İnsan Hakları Kurulu toplantısında gençlik ile ilgili çalışmaların eksikliği gündeme alınıp değerlendirildi. Konu ile ilgili görüşlerin paylaşılmasından sonra Kaymakam Aydın, Ramazan ayından sonra konu ile ilgili çalışmalar yapacaklarını aktardı.

 Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapılan İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı Haziran ayı toplantısında, önceki ayın toplantısı kısaca değerlendirildikten sonra yeni gündeme gelen konular değerlendirildi.

İlçe İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı Haziran ayı toplantısı Kaymakamlık makamında kurul Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapıldı.

Önceki toplantıda görüşülen konular hakkında ilgili kurumlara iletilen sorunlara kurumların verdiği yanıtlar değerlendirildi.

Geçtiğimiz yıl kurula aktarılan Ticari Taksi ücret ve güzergahları ile ilgili Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ticari Taksi duraklarını ziyaret ettiğini ve ücret tarifesinin durakta asılı olduğunu dile getirdi. Tarifenin taksilerde de olmasını istediklerini belirten Yıldız, vatandaşımıza hizmet konusunda olması gereken ne hak varsa onun için çalışacaklarını belirtti.

Önceki toplantıda Solhan Devlet Hastanesi’ne gönderilen yazı ile ilgili ise hastanenin bazı eksiklikleri giderdiği geriye kalanın da giderilmek üzere olduğu aktarıldı.

GENÇLİK İL İLGİLİ ÇALIŞMA YAPILMALI

İlçe İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı Haziran ayı toplantısı için ise gündemde kalan öncelikli konu gençlik oldu.

Gençlik ile ilgili çalışmaların eksikliği, ilgili kurumların yeterince müdahil olmaması ve ailelerin çocuklarını sorunsuz görmelerinden dolayı gençliğin çıkmazlara girdiği paylaşılan toplantıda, gençlik ile ilgili ebeveynlerle birlikte ilgili kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin özel çaba göstermesi gerektiği paylaşıldı.

Kurul üyelerinin konu ile ilgili görüşlerini aktarmasından sonra bir değerlendirme yapan Kurul Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, konunun çok önemli olduğuna dikkat çekerek gençlik ile ilgili özel çalışılması gerektiğini belirtip Ramazan ayı bitiminde bir çalışma yapacaklarını aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN