• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

GENÇLERE İFTAR

3 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1288 defa okundu.
GENÇLERE İFTAR

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlükleri tarafından yaklaşık 300 gence iftar verildi.

Solhan’da gençlik ve spor üzerine hizmet veren iki kurum MYO öğrencileri, sporcular, yetim öğrencilerden oluşan 300’ün üzerinde genci iftarda bir araya getirdi.

Kurum binası önünde açık alanda verilen iftara; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

İftar programında konuşan Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Çalışkan, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz geleneksel iftar programımıza katılan başta kaymakamımız, belediye başkanımız ve protokolümüze teşekkür ederiz. Burada belki de en büyük teşekkür bizi kırmayıp programımıza icabet eden 300’ün üstündeki genç kardeşimizdir. Gençlik sadece sahada salonda değil ihtar meclislerinde, sabah namazları buluşmalarımda bulunması oldukça önem arz eder. Özellikle şunu da belirtmek isterim ki eğer gençlerimiz varsa bereket vardır. Soframızı bereketlendiren gençlerimiz bizi yalnız bırakmadı… Ramazan başından itibaren her gece gerek salonumuz gerekse gençlik merkezimiz olmak üzere tüm birimlerimiz ile gece yarılarına kadar gençlerimiz ile olmak, onlara hizmet etmek bizim için bir onurdur. Gençlik spor çalışanlarının bu tutumu bir fedakârlık değil görevini layıkıyla yapmak için atılmış bir adımdır. Burada şunu da belirtmek isterim bizim bu güzel hizmetlerimiz için her daim yanımızda olan kaymakamımıza minnettarız. Belediye başkanımız da sağ olsun konu gençlik olunca Üstat Necip Fazıl’ın tabiri ile sağına soluna bakmadan ben buradayım felsefesine sahip olması, her daim gençlerimize destek olması, programlar yapmamıza vesile olması bizim için büyük bir gurur vesilesidir. Kendilerine teşekkürü borç biliriz. Sadece Recep Tayyip Erdoğan parkında top oynamak isteyen gençler için gerekirse sabaha kadar imkân sunmak doğrusu gurur duyulacak bir durumdur. Şimdiden herkesin bayramını tebrik ederim.” ifadelerine yer verdi.

BAŞARILARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Programda konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ise; “Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüklerimiz başarılı öğrenciler, başarılı sporcular, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları yönetici arkadaşlarımızla beraber bir sofra etrafında toplanmış bulunmaktayız. Bu ortamın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Katkıda bulunan özellikle belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız Bey efendiye teşekkür ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Birliğimiz, beraberliğimiz, dirliğimiz, huzurumuz inşallah bu vesile ile daim olsun. Biz Solhan’da kaymakamlık olsun belediyemiz olsun, bütün diğer arkadaşlarımız olsun her zaman için başarılı sporcularımızın, spor ile ilgili olanların maddi manevi yanlarında olmaya gayret ettik. Hem kaymakamlığımızın hem belediyemizin sınırlı imkânlarına rağmen imkânlarımızı da zorlayarak bu oyuncularımızla beraber olmanın gayreti içerisinde olduk. Genel olarak bu oyuncular hem Solhan hem Bingöl hem de Türkiye ölçeğinde 1’inci, 2’inci, 3’üncü çeşitli klasmanlarda atletizm voleybol vesaire de çok başarılı oldular. Senede 20-25 kadar öğrenci buradan BESYO’ya gidiyor.  Solhan ölçeğinde bir ilçenin çok ortalamasında bir rakam BESYO’ya gidiyor. Burada emeği geçen antrenöründen işçisine, müdüründen personeline kadar her birine teşekkür ediyorum. Bu masa etrafında bizi buluşturduğu için buna vesile olduğu için kurum müdürlüklerimize ve Belediye başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum.” ifadeleri kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN