• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

“Genç Sanat Eğitimi”

15 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1025 defa okundu.
“Genç Sanat Eğitimi”

Solhan Eğitim Derneği Başkanı Bayar, Uluslararası Genç Liderler Akademisi (UGLA) ile Solhan Eğitim Derneği’nin işbirliği ile “Genç Sanat Eğitimi” verildiğini söyledi.

 Uluslararası Genç Liderler Akademisi (UGLA) ile Solhan Eğitim Derneği’nin işbirliği sonucu, Solhan Eğitim Derneği Zeka ve Akıl Oyunları Eğitim Merkezi’nde, UGLA Genç Sanat Eğitmeni Ferhat Bayar tarafından Solhan Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine (35 Öğrenci) “Fotoğraftan Hareketli Fotoğrafa Geçiş, Kısa Film, Sözlü Tarih, Belgesel ve Sinema” üzerine "Genç Sanat Eğitimi" verildi.

Genç Sanat Eğitiminin Amaçları

Sinema, fotoğraf ve fotoğrafçılık, sözlü tarih konularında temel bilgi kazandırmak amacıyla "Genç Sanat Eğitimi" verildiğini söyleyen Bayar, Belgesel Sinema konusunda farkındalık yaratmak ve örnekler paylaşmak amaçlarını da güttüklerini aktardı.

Genç Sanat Eğitiminin Kazanımları

Dernek Başkanı Bayar, Genç Sanat Eğitiminin Kazanımlarını ise şöyle sıraladı: “Fotoğrafçılık ve fotoğraf okuma hakkında bilgi sahibi olmak, kısa filmlerin sosyal sorumluluk aracı olarak kullanılma şekli, Sözlü Tarih Belgesellerinin yapım aşamaları ve kazandırdıkları, Belgesel sinemanın yapım süreci hakkında bilgi sahibi olmak, Belgesel sinemanın sinemadan ayrılan özellikleri hakkında bilgi edinmek, Fotoğraf okuma çalışmaları ile geçmişe doğru köprü kurmak, Toplumsal kısa filmler, animasyonlar ve spotlar üzerine konuşmalar gerçekleştirmektir.

Uygulamalar

Bayar, “Eğitimde, kısa ama üzerinde saatlerce konuşulabilecek dikkat çekici görseller hazırlayarak konuya duyulan ilgiyi her daim canlı tutmak, katılımcıların seviyelerine uygun film ve belgeseller ayarlanarak somut konular üzerinden canlı örnekleri sunmak etkili bir eğitim yaşamamıza katkı sunmuştur.” Dedi.

Eğitimle İlgili Gözlemler

Son olarak Bayar, şunları aktardı: “Eğitime uygun alanların, öğrenmeye hevesli bireylerin mevcut olması ve belgesel, sinema, kısa film, fotoğraf okuma üzerine daha önce hiçbir eğitim alınmaması, eğitimin henüz başlamadan ilgi görmesini sağlamıştır. Öğrencilerimiz eğitim süresince aktif olarak sürece dâhil olmuşlardır. Öğrencilere Katılım Belgesi verilerek süreç tamamlanmıştır.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN