• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

GENÇ KIZLARIMIZ BİNGÖL ŞAMPİYONU OLDULAR

21 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1238 defa okundu.
GENÇ KIZLARIMIZ BİNGÖL ŞAMPİYONU OLDULAR

Okul sporları kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen Atletizm İl Birinciliği, yapımı tamamlanan yeni Atletizm sahasında yapıldı. Yapılan yarışmada genç kızlar kategorisinde Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi il birincisi oldu.

Bingöl’de 2015-2016 eğitim – öğretim yılı okul sporları kapsamında okullar arası gençler kategorisinde atletizm il birinciliği yarışmaları düzenlendi. Geçtiğimiz hafta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen Atletizm İl Birinciliği, yarışmalarına katılan Solhanlı genç kızlar ve genç erkekler derece elde etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği Bingöl’de okul sporları kapsamında düzenlenen atletizm il birinciliği yarışmalarında Solhan yine dereceler elde etti.

13 Okul 105 sporcunun katılım sağladığı 16 kategoride düzenlenen yarışmalarda Genç kızlar kategorisinde Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Genç erkeklerde TESK Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Dereceye giren takım ve sporculara ödülleri İl Müdürü Erdal Arıkan, Spor Şube Müdürü Enver Bazencir, Beden eğitimi öğretmenleri ve Atletizm hakemleri tarafından verildi.

Yarışmalardan sonra düzenlenen ödül töreninde konuşan Arıkan, tartan piste sahip olan Atletizm sahasının hizmete girmesiyle üst düzey yetenekli sporcuların yetişeceğini belirterek, atletizm branşında oluşturulan alt yapının bundan sonraki dönemde çok daha önemli bir seviyeye getirileceğini söyledi.

Arıkan, tesisin Bingöl’e kazandırılmasında büyük desteği olan Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a teşekkürlerini ileterek, Atletizm sahasının kente hayırlı olmasını diledi.

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin il birincisi olduğu yarışmada, genç kızlar kategorisinde Kiğı Fuat Dağıstanlı Çok Programlı Anadolu Lisesi ikinci, Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Bingöl TESK Anadolu Lisesi’nin il birincisi olduğu genç erkeklerde ise, Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ikinci, Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN