• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

GENÇ HATİPLER BİNGÖL’DE YARIŞTI

29 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
922 defa okundu.
GENÇ HATİPLER BİNGÖL’DE YARIŞTI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Genç Hatipler Minberde’ isimli Hutbe okuma yarışmasının Türkiye Finali Bingöl’de Hacılar Camii’nde yapıldı.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan ’Genç Hatipler Minberde’ adlı yarışmanın Türkiye finali Bingöl’de Hacılar Camii’nde yapıldı.

Ulu Camii İmamı Mücahit Çelik’in okuduğu Kur`an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yarışmaya katılan İmam Hatip Lisesi öğrencileri jüri üyelerinin beğenisini kazanmak için büyük bir çaba sarf ederken, Bingöllüler ise öğrencileri dinlemek için Hacılar Camiine akın etti.

Finale kalan 10 öğrencinin katıldığı yarışmada 97,8 puanla Ankara Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Efe birinci olurken, Kocaeli Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Şener 97,5 puanla ikinci, Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muaz Tiryaki ise 97,3 puanla Türkiye üçüncüsü oldu.

Yarışma sonunda yarışmaya katılan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ ANKARA’DAN

Hacılar Camii’nde düzenlenen Türkiye finalleri yarışmasına Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, Bingöl üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Müftüsü Mecit Can, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmalar sonrası açıklamalarda bulunan Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, “Bingöl ilimiz bugün tarihi bir güne şahitlik ediyor. Toplam 5 bin 284 öğrencimiz katıldığı hutbe yarışmalarında 10 bölge birinci, ‘Genç Hatipler Minberde’ genel müdürlüğümüzün çalışması ve faaliyeti kapsamında yarıştılar. Bizler öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve mesleki yönden gelişmesi hususunda bu faaliyetleri yapıyoruz. Bu anlamda hutbe okuma yarışması da öğrencilerimizin bilgi ve mesleki becerilerinin gelişmesi noktasında çok önemli bir farkındalık beraberinde getirdi. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmada birinci seçilen Ankara Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Efe de, “Bugün burada ‘Genç Hatipler Minberde’ yarışması yapıldı. Yarışmayı düzenleyen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 10 ayrı ilden katılan öğrenciler arasından ben birinci oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN