• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

GENÇ BEYİNLER BİLİMSEL HÜNERLERİNİ GÖSTERDİ

2 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1997 defa okundu.
GENÇ BEYİNLER BİLİMSEL HÜNERLERİNİ GÖSTERDİ

Ülke geneli bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Solhan Atatürk Ortaokulu ve Solhan Yenibaşak Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları sergisi açıldı. Sergide öğrenciler hazırladıkları bilimsel eserler ile hünerlerini gösterdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK tarafından hayata geçirilen “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” çerçevesinde Solhan’’da iki okulda Bilim fuarında toplam 21 adet bilimsel çalışmanın sergisi yapıldı.

TÜBİTAK ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan  “Temel ve Ortaöğretimde Bilim Kültürünün Geliştirilmesine Yönelik Bilim Fuarlarının Düzenlenmesi” alt protokolü kapsamında, bütün il ve ilçelerde birçok okulda TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı sergileri organize ediliyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen bilimsel fuarlarda Solhan Atatürk Ortaokulu ve Solhan Yenibaşak Ortaokulu sergi açtı. Her okul kendi bünyesinde açtığı sergi, kesilen kurdele ile ziyaretçilerin gösterimine sunuldu. Her bir okulda birçok dalda 21 projenin sunulduğu sergide öğrenciler, fizik alanında 3 proje, edebiyat alanında 2 proje, tarih alanında 1 proje, matematik alanında 4 proje, kimya alanında 2 proje, biyoloji alanında 3 proje, teknoloji alanında 5 proje ile bilimsel hünerlerini gösterdi. Öğrenciler ayrıca, katılımcılara projeleri hakkında bilgi verirken talep edilen çalışma ile ilgili deneyler yaptı.

Solhan Atatürk Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarına Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Tokuş, İl Milli Eğitim Şube Müdür Ömer Abdulaiziz Döger, İlçe Emniyet Müdürü Fuat Panavur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Eğitim Birsen Şube Başkanı Yunus Kava, Yeniden Refah Partisi Solhan İlçe Başkanı Abdullah Bildik, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Yenibaşak Yatılı Ortaokulu Bilim Fuarına İl Milli Eğitim Şube Müdür Ömer Abdulaiziz Döger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ve beraberindeki heyet ile Yenibaşaklılar katıldılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN