• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

GENÇ, AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

15 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3574 defa okundu.
GENÇ, AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

Kamu görevinden istifa ederek Solhan Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Eğitimci Halis Genç, İlçeyi ferahlatacak birçok projelerinin olduğunu belirtip halk nezdinde karşılık bulan kişinin aday olması temennisinde bulunduğunu aktardı.

Eğitimci olup eğitim kurumlarında yöneticilik görevi yürüten ve bazı sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Halis Genç, Solhan’da Ak Parti’den Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Ak Parti Solhan İlçe Teşkilatına Aday Adaylık başvurusunda bulunan Genç,  Örnek belediyecilik anlamında Solhan’ı ferahlatacak projelerinin olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Engelli yaşam merkezi ve Kent meydanı gibi kadın, çocuk bilgi evlerinin oluşturulması anlamında, istihdam anlamında ilçemizi ferahlatacak birçok projelerimiz var. Biz bu projeleri faaliyete geçirip halkımıza en iyi şekilde hizmeti ulaştırmak ve sorunlarını dinleyip çözüm odaklı olarak çalışmak istediğimizden bu göreve talip olduk. Belediye Başkanı aday adaylarımızla adil bir şekilde yarışmak istiyoruz. Bu yarış içerisinde halka gidin, halka sorun insanlara sorun temayüllerinizi yapın bunların sonucunda çıkan her şeye biz razıyız. Halk kimi istiyorsa bizler de bunu istiyoruz. Fakat perde arkasında dikte edilen isimlerden ziyade halkın istediği insanların burada olmasını istiyoruz. Biz onun mücadelesini veriyoruz. Başkanımla geçenlerde zaten bunu paylaştım inşallah böyle adil bir şekilde bir yarış olur. Başkanımız “halkın kabul ettiği insanları seçeceğiz” demişti. Bu yarışın içerisinde kim halkın nezdinde kabul görürse biz de ona güveniyoruz. Kendisine de söyledim yani sizler bunu söyledikten sonra bizler de size güveniyoruz. Bir yarışın içerisine girmek istiyoruz. Her şeyin hayırlısı, Allah bize hayırlısı neyse onu nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Halis Genç Kimdir?

1978 Solhan doğumlu olan Halis Genç ilk öğrenimini Solhan Merkez ilkokulunda; ortaokulunu Muş Namık Kemal İlkokulunda; Liseyi Elazığ Atatürk Lisesi’nde okudu. Fırat Üniversitesi Türk Dili Edebiyat bölümünden 1999 yılında mezun olduktan sonra.1999-2004 yılları arasında İstanbul Esenler’de Türkçe öğretmenliği; 2004-2012 yılları arasındada Solhan YİBO’da 4 yıl Türkçe öğretmenliği 4 yıl da okul yöneticiliği yaptı. 2012-2013 yılında Genç M.E.V. İlkokulu’nda ve Bingöl 75. Yıl Ortaokulu’nda okul yöneticiliği, 2013 yılında görevde yükselme sınavına girerek Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nde (2013-2018 ) beş yıl okul müdürlüğü görevini icra etti. Halen Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesinde Türkçe öğretmeni olarak görev yapmakta olan Genç, 31 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Solhan İmam Hatip Lisesi görevinden istifa ederek aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Eğitim Bir sen üyesi olan Eğitimci Halis Genç, Tavz-der üyeliği (2012),  Çapakçur Spor yönetim kurulu üyeliği(2012), Solhan ETNO Spor kulübünde çalışmaları oldu.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’den Solhan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Genç, Aynı zamanda Anadolu Ünv. Adalet Meslek Yüksek Okulunda ADALET bölümünü okumakta, evli ve bir çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN