• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

GELİRİ YETİM VE ÖKSÜZLERE BAĞIŞLANDI

1 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
726 defa okundu.
GELİRİ YETİM VE ÖKSÜZLERE BAĞIŞLANDI

Solhan ilçesinde “Öğretmenler ve eğitimciler” ismiyle hazırlanıp baskısı yapılan kitabın geliri yetim ve öksüz öğrencilerin eğitim masrafları için bağışlandı. Kitabın tanıtımı için program düzenlenerek öğretmenler anılarını paylaştı.

Solhan ilçesinde geçmiş yıllarda öğretmenlik yapmış ve şuan eğitimcilik hayatı devam eden eğitimcilerin anılarından oluşan bir kitap yazıldı. Baskı masrafları yerelden ve kitaba gönüllü olarak sponsor olan kişilerden karşılanan Dünden Bugüne ‘Solhan’daki Öğretmenler ve Eğitimciler’ kitabının gelirinin yetim ve öksüz öğrencilerin eğitim giderleri için kullanılacağı belirtildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen tanıtım programına emekli ve şuan aktif olarak çalışan eğitimcilerin yanısıra geçmiş yıllarda Solhan’da öğretmenlik yapan Eğitimci Yazar Yusuf Ziya Aydın ile Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi Emine Duman öğretmenlik anılarını anlattılar.

Kitabın içeriği hakkında bilgi veren proje koordinatörü Onur Çelik, şu açıklamalarda bulundu: “Solhan’da görev yapmış olan ve halen aktif olarak çalışan öğretmen ve eğitimcilerin bir arada bulunduğu bir biyografi, anı ve gerçek yaşanmış hikâyeleri içeren bir kitap çalışmasıdır. Solhan’daki öğretmenleri ve eğitimcileri bir arada bulundurmak, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını insanlara aktarabilmek, eğitimci ve öğretmenlerin tecrübelerinin kalıcı bir hale getiren bir eserin faydalı olacağı düşünülerek yazılmıştır. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı öğretmenlik mesleğine, bir nebze de olsa kifayet katabilmek, gerçek hayatta yaşanmış öğretmenlik anılarının tarihte kaybolmamasını sağlayarak, gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak ve emekli olan, aktif çalışan öğretmenler ve eğitimcilerin tecrübelerinin aktarılması amaçlanmıştır. Eğitimcilerin ve öğretmenlerin hayatta ne tür zorluklarla karşılaştıklarını insanlarla paylaşmak ve yaşadıklarından ders çıkarmak temel hedef olarak gözlenmiştir. Kitabın yazarları önünde ceketimi iliklediğim, ülkemizin geleceğini yetiştiren ve yetiştirmeye devam eden değerli eğitimcilere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu kitabın tüm maddi giderleri; yerelden, sponsorlardan ve kitaba gönüllü olarak sponsor olan kişilerden karşılanmıştır. Kitaptan elde edilen bütün maddi gelirler, ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz öğrencilerin eğitim malzemelerine verilecektir.”

Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, “Bu değerli eğitimcilerin anıları/hatıraları bizim bundan sonraki genç nesillere bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Hatıralarda da şu vardı; bir sevgi, bir saygı, bir gayret, bir dokunuş insanları değişik yerlere götüreceğini gördük. İnşallah yeni nesil gençler de bu tecrübeli idarecilerden örnek alarak yaşamları boyunca iyi şeyler yapacağına inanıyorum. Çok güzel bir proje, inşallah bunun gibi güzel başka projelerle de tanışacağımızı düşünüyorum.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN