• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

“GEL BU YAZ KUR’AN’I GÖNLÜNE YAZ”

20 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
830 defa okundu.
“GEL BU YAZ KUR’AN’I GÖNLÜNE YAZ”

Yaz kurslarımızda: Kur’an-ı Kerim öğretimi yanında çocuklarımıza ve gençlerimize ibadetlerimiz ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılmaya çalışıldığı ibadet dersler verildiğini söyleyen Numanoğlu, “Ailelerimizin çocuklarının kurslara devamında bizlere yardımcı olmalarını ve öğrencilerimize bu kursların kendileri için faydalı olduğunu ve ancak devamlı gitmeleri halinde başarılı olabileceklerini sürekli hatırlatmalarını rica ediyorum.” dedi.

Yaz Kur`an kursları, “Gel bu yaz Kuran’ı gönlüne yaz” sloganıyla 20 Haziran’da başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan Yaz Kur’an Kursları uygulama esasları çerçevesinde 2016 Yılı Yaz Kur’an kursları için kayıtlar 13 Haziran Cuma günü başladı. Vatandaşlar çocuklarının kayıtlarını kendilerine en yakın camide bulunan görevliye yaptırabilecekler. İlk dönem kayıtları 26 Haziran’a kadar devam edecek.

3 dönemden oluşan kursların 13 Haziran’da başlayan ilk dönem kayıtları 26 Haziran’a kadar devam ederken ilk dönem kursları 20 Haziran’da başlayıp 15 Temmuz 2016’da tamamlanacak. 3 dönemden oluşan kursların ikinci dönem kayıtları 11-24 Temmuz 2016’da tarihlerinde alınacak olup kurs 18 Temmuz- 5 Ağustos 2016 tarihleri arasında sürecektir. 3. dönem kayıtları ise 1- 14 Ağustos’ta alınacak. 3. dönem kursları ise 8- 26 Ağustos’ta gerçekleşecek.

“GEL BU YAZ KUR’AN’I GÖNLÜNE YAZ”

Yaz kursları ile ilgili bilgi veren İlçe Müftü Vekili Osman Numanoğlu, “Ailelerimizin çocuklarının kurslara devamında bizlere yardımcı olmalarını ve öğrencilerimize bu kursların kendileri için faydalı olduğunu ve ancak devamlı gitmeleri halinde başarılı olabileceklerini sürekli hatırlatmalarını rica ediyorum. Özellikle zorunlu olmadıkça öğrencileri kursa göndermezlik etmemelerini hatta tatil- piknik planlarını bile ders günlerine göre ayarlamalarını istirham ediyorum. Yaz kurslarımızda: Kur’an-ı Kerim öğretimi yanında çocuklarımıza ve gençlerimize ibadetlerimiz ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılmaya çalışıldığı ibadet dersler verilmektedir. Ayrıca iman esaslarının öğretildiği itikat dersi, değerlerimizin öğretildiği ahlak dersi ve Peygamber efendimizin hayatının ve sünnetinin öğretildiği siyer dersi de verilmektedir. Öğrenci, veli ve hocalarımızın samimi gayretleri ile “Gel Bu Yaz Kur’an’ı Gönlüne Yaz” diyerek 20 Haziran Pazartesi günü başlayacağımız bu seneki yaz kurslarından umduğumuz verimi alabilmemiz için Yüce Mevladan yardım niyaz ediyoruz. Yaz Kur’an Kurslarında, Camilerimizde ve Kur’an Kurslarımızda görev yapacak olan hocalarımıza ve kurslarımıza katılan öğrencilerimize Yüce Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum. Hocalarımıza, tüm öğrencilerimiz, aileleri ve müftülüğümüz adına teşekkür ediyorum. Kurslarımıza katılacak olan öğrencilerimizin hem dünya hem de ahiret saadetine nail olacakları bir hayat yolunda faydalı katkılar yapabilmeyi bize nasip etmesini Yüce Allahtan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN