• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

Geçiş Var, İşaret Yok!

3 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1002 defa okundu.
Geçiş Var, İşaret Yok!

Solhan Devlet Hastanesi Poliklinik girişi için açılan yeni kapının karşısında karayollarında bulunan çitten karşıya geçiş verildiğini dile getiren vatandaşlar, geçiş için her hangi bir işaretin olmamasının büyük sorun olduğunu aktardılar.

 Geçtiğimiz aylarda yıllardır beklenen Solhan Devlet Hastanesi Poliklinik girişi için karayolu cephesinde kapı açılıp vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kapının açılması ile birlikte yeni düzenlemelere de ihtiyaç duyulduğunu belirten vatandaşlar, kapının karşısında karayollarında bulunan çitten karşıya geçiş verildiğini ancak geçiş için her hangi bir işaretin olmamasının büyük sorun olduğunu aktardılar.

Karayollarının yol ortasında bulunan refuj çalışmaları kapsamında yapılan çitlerden hastane kapısı karşısında olan kısmının karşıdan karşıya geçiş için açıldığını belirten vatandaşlar, yolda geçen araçların buradan geçen birini görme olasılığının çok düşük olduğunu dile getirdiler.

Geçiş verilen yerde yaya geçiş çizgileri ve işaretlerinin öncelikli olarak yapılması gerektiğini aksi taktirde yayaların kazaya uğrama riskinin çok yüksek olduğunu belirten vatandaşlar, çift şeritli olan yolun söz konusu bölgede sıkıntılı olduğunu ve sıkıntının da vatandaşların araçtan inip binmelerinden kaynaklandığını aktardılar.

Hastane kapısı karşısında yolun her iki tarafından da cep yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, bu durumda araçların yolda durmasından dolayı trafik güvenliğini tehdit ettiğini söylediler.

Konu ile ilgili yetkililerden ivedikli olarak çözüm getirmelerini beklediklerini söyleyen vatandaşlar, söz konusu bölgeye üst geçit yapımının bile görüşülüp uygun olup olmadığı konusunda fikir alışverişi yapılması gerektiğini aktarırken çözümlerin kazalardan sonra olmasının kimseye fayda sağlamadığını dile getirip ivedikli olarak sorunların çözülmesini istediklerimi aktardılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN