• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK SÜRELERİ UZATILDI

30 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1010 defa okundu.
GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK SÜRELERİ UZATILDI

Bingöl’de merkez ve ilçelere bağlı 26 bölge, 13-27 Ağustos tarihleri arasında Geçici Özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilmişti. Bingöl Valiliğinden Geçici Özel Güvenlik Bölgesi süresinin uzatıldığı bildirildi.
Bingöl’de merkez ve ilçelere bağlı 26 yerin Geçici Özel Güvenlik Bölgesi süresi 11 Eylül’e kadar uzatıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Bingöl valiliği tarafından Bingöl’de merkez ve ilçelere bağlı 26 bölge, 13-27 Ağustos tarihleri arasında Geçici Özel Güvenlik Bölgesi olarak ilan edildiği belirtilmişti. Bu kapsamda Solhan İlçesinde; Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi bu tarihler arasında Güvenli bölgesi olarak belirtilmişti. Bingöl Valiliğinden gelen yeni bir açıklamada Bu sürenin 11 Eylül tarihine uzatıldığı belirtildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.” ifadelerine yer verildi.

ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİNDE YENİBAŞAK-DOĞUYELİ KÖYLERİ DE YER ALIYOR

Açıklamanın devamında; “Bu tedbirler kapsamında, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İl Merkez J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan; Ortaçanak bölgesinde, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe Bölgesinde, Feratan Bölgesinde, Çır Yaylası Bölgesinde, Merdiven Deresi Bölgesinde, Monçü Komu Bölgesi Adaklı İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunanŞeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgesinde, Genç İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan Sağgöze Bölgesinde, BüyükçağBölgesinde,YeniyazıBölgesinde,Dikpınar Bölgesinde, Derman Bölgesinde, Şekeran Bölgesinde, Solhan İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan;Yenibaşak-DoğuyeliBölgesinde,Yayladere İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi) Bölgesinde, Kırköy Ormanları Bölgesinde, Manav Deresi Bölgesinde, Güneşlik Gökçedal Bölgesinde, Kiğı İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan;ÇomakderesiBölgesinde,Karlıova İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan;Karacehennem Ormanları BölgesindeveYedisu İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan;Akımlı Yaylası Bölgesinde28 Ağustos 2018 – 11 Eylül 2018 tarihleri arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN