• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK BÖLGELERİ İLAN EDİLDİ

17 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
686 defa okundu.
GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK BÖLGELERİ İLAN EDİLDİ

Bingöl’de merkez ve ilçelere bağlı bazı bölgelerde Geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildiği duyuruldu. Solhan’da Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’nin Yenibaşak-Doğuyeli bölgeleri olduğu belirtilen duyuruda vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere girmesinin yasaklandığı ilan edildi.

Bingöl Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Geçici Özel Güvenlik Bölgesi aktarılan duyuruda; 12– 26 Eylül 2018 tarihleri arasında Geçici Özel Güvenlik Bölgesiolarak ilan edilen koordinatları paylaştı.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.” ifadelerine yer verildi.

YENİBAŞAK-DOĞUYELİ BÖLGESİ DE YER ALIYOR

Açıklamanın devamında; “Bu tedbirler kapsamında, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe, Feratan, Çır Yaylası, Merdiven Deresi ve Monçü Komu Bölgeleri, Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey ve Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgeleri, Genç İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Sağgöze, Büyükçağ, YeniyazıDikpınar, Derman ve Şekeran Bölgeleri, Solhan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi, Yayladere İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi ve Güneşlik Gökçedal Bölgeleri, Kiğı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Çomakderesi Bölgesi, Karlıova İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Karacehennem Ormanları Bölgesi ve Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Akımlı Yaylası Bölgesinde; 12 Eylül 2018 – 26 Eylül 2018 tarihleri arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN