• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

‘GAZZE’DE ENGELLERİ KALDIR’

17 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2261 defa okundu.
‘GAZZE’DE ENGELLERİ KALDIR’

İHH tarafından Gazze’deki mazlumların yarasını sarmak için tekerlekli sandalye kampanyası başlatıldığını belirten Tunç, “Gazze’de saldırlar sonucu sakat kalan ve diğer tüm engelli kardeşlerimiz için gerçekleştirilen tekerlekli sandalye dağıtım kampanyamıza destek olabilirsiniz.” diyerek kampanyayı duyururken nasıl yardım edilebileceğini de aktardı.

İHH tarafından Gazze’deki mazlumların yarasını sarmak için başlatılan tekerlekli sandalye kampanyası hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, “Gazze’de saldırlar sonucu sakat kalan ve diğer tüm engelli kardeşlerimiz için gerçekleştirilen tekerlekli sandalye dağıtım kampanyamıza destek olabilirsiniz. 1500 TL karşılığında bir ihtiyaç sahibinin tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ayrıca 3072’ye “SANDALYE” yazıp kısa mesaj gönderen vatandaşlarımız 5 TL bağışta bulunabilirler.” dedi.

Ambargo ve abluka altındaki Gazze’nin uzun zamandır dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumunda olduğunu anımsatan İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, 4 binden fazla acil ameliyat bekleyen hastanın olduğunu belirterek, şunları aktardı: “Serbest dolaşım hakkından mahrum bırakılmış yaklaşık 2 milyon Filistinli, etrafı yüksek duvarlarla çevrili şehirde hayat mücadelesi veriyor. İşgalci İsrail’in çeşitli zamanlarda gerçekleştirdiği saldırılarla şartların daha da zorlaştığı şehirde hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar güçlükle karşılanıyor. İHH’nın Gazze çalışmaları, 2009 yılında kurulan Gazze Ofisi vasıtasıyla yürütülüyor. Gazze halkının sıkıntılarının giderilmesi adına çeşitli projeler üreten Gazze Ofisi, acil ve sağlık yardımları yanı sıra ofise ait 3 eğitim merkezi ile 2 bini aşkın Filistinlinin düzenli olarak eğitim almasına, meslek öğrenmesine olanak sağlıyor. İsrail ablukası sebebiyle Gazze’de hayatın çeşitli alanlarında tam bir çöküş yaşanıyor. Nüfus yoğunluğu açısından neredeyse dünyanın en kalabalık bölgesi olan Gazze’nin 1948’de 60 bin olan nüfusu 2003’te 500 bine, bugün ise yaklaşık 2 milyona ulaştı. İsrail işgali sebebiyle yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalarak Gazze’ye sığınan Filistinlilerin oluşturduğu bu nüfus yoğunluğu, Gazze’deki insani krizi derinleştiren en büyük neden. Gazze’ye elektrik verilemiyor, hastaneler düzgün çalışamıyor. Sanayi işlemiyor. Şu anda 4 binden fazla acil ameliyat bekleyen hasta var. İlaç yok, tıbbı malzeme yok, gıda yok. 12 yıldır insanlar işgalci İsrail devleti baskısı ve saldırıları altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Gazze adeta açık bir cezaevi. İnsanlar sessizce katledilmeye devam ediyor. Dünya sessiz… İsrail saldırıları sonucu insanlar, ya hayatlarını kaybediyor ya da sakat kalıyorlar.”

“GAZZE’DE ENGELLERİ KALDIR”

‘Gazze’de Engelleri Kaldır’ kampanyası hakkında bilgiler veren Tunç, şu ifadeleri kullandı: “İsrail saldırıları sonucu engelli olan kardeşlerimizin büyük bir kısmı maddi yetersizliklerden dolayı engelli sandalyesine sahip olamadığı için evlerinden dışarı çıkamıyor. İsrail saldırıları sonucunda tekerlekli sandalyeye mahkum kalan insanlar ve Gazze’deki tüm mağdurlar için engelleri birlikte kaldıralım. Siz de bir tekerlekli sandalye bağışlayarak Gazze’deki kardeşlerimizin hayata tutunmasını sağlayabilirsiniz. Gazze’de saldırlar sonucu sakat kalan ve diğer tüm engelli kardeşlerimiz için gerçekleştirilen tekerlekli sandalye dağıtım kampanyamıza destek olabilirsiniz. 1500 TL karşılığında bir ihtiyaç sahibinin tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ayrıca 3072’ye “SANDALYE” yazıp kısa mesaj gönderen vatandaşlarımız 5 TL bağışta bulunabilirler. Filistinli kardeşlerimize yardım yapmak için hayırseverlere çağrımız, gelin bu kardeşlerimize yardımcı olalım, onları bu zor ve zahmetli gününde yalnız bırakmayarak desteklerimizi sunalım.”

Tunç, Gazze’deki Engelleri Kaldır Yardım Kampanyası’na destek vermek isteyenlerin bağışlarını aşağıdaki hesap numarasına yatırabileceklerini belirtti:

Türkiye Ziraat Bankası Solhan Şubesi IBAN NO: TR3700 0100 0499 7260 7013 5001

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN