• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

FORMASYON İÇİN B.Ü’YE 50 KONTENJAN

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1344 defa okundu.
FORMASYON İÇİN B.Ü’YE 50 KONTENJAN

YÖK, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarının açılmasına izin verilen üniversiteler ve kontenjanları belirledi. Buna göre Bingöl Üniversitesi’ne 50 kontenjan ayrıldı.

 Bu yıl, pedagojik formasyon programı açma yeterliliğine sahip üniversitelere tahsis edilen toplam kontenjan 15 bin olarak belirlendi. YÖK yetkilileri, sadece öğretmen ihtiyacı olan alanlara, ihtiyaç miktarı kadar kontenjan verildiğini belirterek, eğitim fakültesi olan ve bu eğitimler için tüm şartları taşıyan KKTC dahil 100`ü aşkın üniversitede pedagojik formasyon verileceğini bildirdi. Üniversiteler bazında kontenjan duyurusu ise daha sonra yapılacak.

YÖK, eğitim fakültelerinin ikinci öğretim programlarının tümünün kapatılacağını, mevcut okuyanların bölümlerine devam edeceğini yeni programların açılmayacağını da bildirdi.

ÜNİVERSİTELER VE KONTENJANLAR BELİRLENDİ

YÖK`ün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, dün gerçekleştirilen Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibarıyla mezuniyet aşamasında olan öğrenciler ile mezunlar için başlatılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarının açılmasına izin verilen üniversiteler ve kontenjanları belirlendi.

FORMASYON KONTENJAN SINIRLAMASI

Bu yıl 15 bin kişiye, 5`i Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde olmak üzere 108 üniversitedeki eğitimler sonrası pedagojik formasyon sertifikası verilecek. Buna göre Bingöl Üniversitesi’ne 50 kontenjan ayrıldı. Bingöl Üniversitesi ile Erzurum Atatürk Üniversitesi arasındaki işbirliği nedeniyle öğrencilerin, formasyon eğitimlerini Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde almaları bekleniyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN