• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

FLY BVLOS TEKNOLOJİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

10 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
534 defa okundu.
FLY BVLOS TEKNOLOJİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

Bingöl Üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Teknoparkta kurulan FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi arasında protokol imzalandı. Yapılan protokol kapsamında Bingöl Üniversitesi aracılığıyla FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi tarafından çeşitli eğitimler verilecek.

Bingöl Üniversitesi ile FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi Arasında Protokol İmzalandı.

Bingöl Üniversitesi ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)  Teknoparkta kurulan FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi arasında protokol imzalandı.

Yapılan protokol kapsamında Bingöl Üniversitesi aracılığıyla FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi tarafından çeşitli eğitimler verilecek.

Bingöl Üniversitesi ile şirket arasında iş birliğini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilecek faaliyetlerin yürütülmesine ilişkin genel şartları belirlemek için Rektörlük Binası’nda imza töreni düzenlendi.

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın şahit olarak yer aldığı törende Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış TİC. LTD.ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Demirkapu, protokol metnini imzaladı.

İmza töreninden itibaren üç yıl geçerli olacak protokol gereğince, ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojilerin transferini sağlamak, teknoloji transferi için danışmanlık ve transfer sonrası ilgili eğitimleri sağlamak amacıyla GTÜ Teknoparkta kurulan FLY BVLOS Teknoloji AR-GE Danışmanlık ve Dış Ticaret Şirketi tarafından ‘GVC UAV, GVC PRO UAV, BVLOS UAV, Kurumsal UAV eğitimleri verilecek.

Yapılan protokolle Bingöl Üniversitesi tarafından “eğitim verecek hocaların misafirhanede konaklaması, şirket faaliyetlerini sürdürebilmesi için ofis tahsisi, üniversitenin kampüsünde uçuş eğitim faaliyetlerinin yapılması için uygun alanın tahsis edilmesi, eğitimde kullanılacak insansız hava araçları (İHA) ve ekipmanları için üniversitenin kampüs alanında korunaklı yer tahsis edilmesi ve güvenliklerinin sağlanması” gibi olanakların sağlanacağı kararlaştırıldı. Eğitimler sonucunda kursiyerlere uzmanlık sertifikasının dağıtılacağı aktarıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN