• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

FKA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

31 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1418 defa okundu.
FKA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fırat Kalkınma Ajansı Seminer Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinden 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkındaki Kanun uyarınca belirlenmiş olan Kalkınma Kurulu üyeleri katıldı.

 Kalkınma Kurulu Toplantısı`nda konuşan Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, kurul olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında kurul üyelerine sunum eşliğinde bilgilendirmede bulundu.

Gezer; yerel yönetişim anlayışına dikkat çekerek Ajans Kalkınma Kurulu’na bundan sonraki aşamada daha çok görev ve sorumlulukların düştüğüne belirtti.

Kalkınma Bakanlığı’ndan temsilen toplantıya katılan Planlama Uzmanı Metin Özaslan’da kalkınmanın temel prensibi olan yerelden kalkınma anlayışına dikkat çekerek, kurgu itibariyle Ajans Kalkınma Kurulu’nun bu misyonu üstlendiğini ifade etti. Bakanlık olarak bu yapıları önemsediklerini belirten Özaslan, kurul üyelerini Ajansların ülke geneline sağladıkları katkılar hakkında bilgiler verdi.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop ise Ajans genel faaliyetleri hakkında Kalkınma Kurulu üyelerine bilgi verdi. Kuruluşundan günümüze kadar sağlanan destekler ve çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgiler veren Öztop, 2016 yılı çalışma programı taslak çalışması ile ilgili önümüzdeki süreçte kurul üyeleri ile daha detaylı bir şekilde çalışmalar içerisinde yer alacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Başkanlığı seçim sürecine geçildi. Seçime tek aday olarak katılan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek Kalkınma Kurulu başkanı seçilirken Başkan Vekilliğine, Malatya Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Ayşe Yıldırım Özceyhan seçildi. Ajans Genel Sekreteri Mesut Öztop Prof. Dr. İbrahim Gezer’e görev süresince Ajansa sunduğu katkı ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN