• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
 • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
 • BINGOL:
 • Güneş: 6:32
 • Öğle: 12:13
 • İkindi: 15:10
 • Akşam: 17:32
 • Yatsı: 18:59

‘FETÖ’NUN BİNGÖL KUMPASLARI!’

22 Ağustos 2016
2 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2756 defa okundu.
‘FETÖ’NUN BİNGÖL KUMPASLARI!’

6 yıldır hukuk mücadelesi veren Eski Tarım İl Müdürü Namet Sevinç’in özel hayatına dair ortaya atılan ve görevden alınmasına sebep olan olayların aslı astarı olmadığı gibi hiçbir şekilde ispatlanmayan iddialar olduğu belirtildi. Bingöl Ajans12 Gazetesi’nde yer alan haberde, olayın FETÖ’nün Bingöl Kumpastı olduğu ileri sürüldü.

Bingöl’de günlük yayın yapan Bingöl Ajans12 Gazetesi, SolhanlıHemşehrimizNamet Sevinç’in 6 yıldır verdiği hukuk mücadelesini kazandığını ve olayın sıradan bir olay olmadığını belirtip bu olayın da kumpas olduğunu habere taşıdı.

İşte Bingöl Ajans12 Gazetesi’nde hemşehrimizNamet Sevinç’in hukuk mücadelesi, olayın öncesini konu alan ve olayın arkasındaki nedenleri irdeleyen haber;

“2000-2010 yılları arasında Bingöl Tarım İl Müdürü olarak görev yapan Namet Sevinç’e kumpas kurulduğu ortaya çıktı.

6 (Altı) yıldan beridir hukuk mücadelesi veren Eski Tarım İl Müdürü Namet Sevinç’in özel hayatına dair ortaya atılan ve görevden alınmasına sebep olan olayların aslı astarı olmadığı gibi hiçbir şekilde ispatlanmayan ve hiçbir somut gerekçesi ortaya konamayan mücerret iddialarla ilgili olarak bazı polis memurları tarafından düzenlenen ve yine İl Müdürü adına sahte imzalar kullanılarak meşruiyet kazandırılan ve mahkeme kararlarına gerekçe haline getirilen tutanaklardaki imzaların sahte olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Adli Tıp Kurumunun 10/12/2014 tarih ve 9700 sayılı raporu ile bu tutanaklardaki imzaların Eski İl Müdürü Namet Sevinç’e ait olmadığı ortaya çıktı.

Yine; Fizik İnceleme ve Kriminal Bilim Uzmanı Doküman İnceleme Uzmanı Fizik Yüksek Mühendisi Dr. Özlem Karslı ile Jandarma Genel Komutanlığı KriminalLab. E. Doküman İnceleme Uzmanı Mustafa Kariptaş’ın imzalarını taşıyan uzman teknik mütalaa raporuna göre; ‘Bahse konu tutanaklardaki imzalarınNamet Sevinç’e ait olmadığı söz konusu imzaların bu tutanakları düzenleyen polis memurlarından Ö.A’a ait olabileceği kanaatine varılmıştır’ denildi.

Bu raporlara bağlı olarak; Bingöl 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 19/12/2014 tarihli kararı ile dava konusu tutanaklardaki imzaların Namet Sevinç’e ait olmadığına karar vermiş ve aynı kararda itiraz yolu gösterilmesine rağmen hiçbir makam, mevki ve kişi tarafından bu karara itiraz edilmemiş ve karar kesinleşmiştir.

Bahse konu olayın olduğu iddia edilen Haziran 2010 tarihinde; bu işlemi yapanların elini güçlendirmek adına Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde başlattıkları inceleme neticesinde; dönemin Bingöl Cumhuriyet Başsavcılarından Bihter Pekel Kılıç imzasını taşıyan kararda; ‘mevcut olayda suç işlendiğini gösterir herhangi bir delil ve emarenin bulunmadığından bahisle söz konusu olayda herhangi bir suç ve suç unsurunun bulunmadığı anlaşılmakla mevcut olay hakkında ‘Kamu Adına Kovuşturmaya Yer Olmadığına’ 21/06/2010 tarihinde karar vermiş ve bu karara da itiraz eden olmadığından kesinleşmiştir.

Diğer taraftan Eski İl Müdürü Namet Sevinç’e ait Dava Dosyasını inceleyen Danıştay 2. Dairesi Tetkik Hakimi; Dava ile ilgili görüşünde; ‘Bahse konu iddialar İl Müdürünün yöneticilik görevinden alınmasını gerektirecek nitelik ve ağırlıkta bulunmadığından İl Müdürünün yine yönetici olarak atanması gerekirken Bakanlığa Uzman olarak atanmasına ilişkin işlemde hukuka ve hizmet gereklerine uyarlık bulunmamaktadır. Açıklanan nedenlerle davanın reddi yolunda İdare Mahkemesi kararının bozulması gerekir’ demesine rağmen bu kararı ret eden aynı dairede kurul üyesi olarak görev yapan, kurul çoğunluğunu oluşturan ve kararda imzası bulunan üyelerden 3 kurul üyesi 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde meydana gelen Paralel Darbe Girişimi kapsamında görevden uzaklaştırılarak göz altına alınmışlardır.

‘İŞİMİZ CEMAATİN İSTEDİĞİ KİŞİLERİN GÖREVDE KALMASINI SAĞLAMAKTI’

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı gerçekleştirilen Paralel Darbe Girişimi kapsamında gözaltına alınan Danıştay Hâkimlerinden Ebubekir Başel’in Cumhuriyet Savcısına verdiği tüyler ürpertici ifadesi şu şekilde;

‘Cemaatten bir talep gelince İ.A. bunu alarak o yerdeki hizmetten olan başkan ve üyelere götürür. Bu bir talimat gibidir. Başkan ve üyeler bu talimatı yapmamazlık edemezler. Zaten İ.A kişisel isteklere değil, hizmet hareketi için gerekli olan iş takibini götürür verirdi. Örneğin bir bakanlıkta genel müdür görevden alınmışsa, bu kişi dava açtığı taktirde tekrar göreve gelmesi sakıncalı görülürse İ.A., bu isteği davanın bakıldığı başkan ve üyelere verilirdi.

Bunlarda bu talimatın hizmetten geldiğini anladığı için yardımcı olmak amacıyla gereğini yerine getirmeye çalışır ve getirir. Eğer başkan ‘hizmet’ hareketinden değilse o istekler üyelere iletilir, üyeler aracılığıyla yerine getirilmeye çalışılır. ‘hizmet hareketi’ olarak bizim konumuz bürokraside yeni bir durum yaratmak ve bunu engellemeye çalışan kişileri bertaraf etmekti.

Bu harekete uygun olmayan kişilerin görevden alınması ve tekrar yeniden yargı yoluyla görevine dönmesi bu şekilde engelleniyordu. Görevden alınan ‘Hizmet’ içindeyse ve hizmete yardım ediyorsa mutlaka bunun lehine karar çıkarılmasına çalışılıyordu. Ancak o dönem itibarıyla hizmete yakın bir kişinin görevden alınması söz konusu olmuyordu. Ben hizmete yakın kişilerin örneğin imar, ihale gibi davalarının lehlerine sonuçlanması sürecini bilemiyorum. Sadece görevden almalarla ilgili kısma bizzat şahit oldum.’

Bu kumpas çetesinin uzantılarının nerelere dayandığı ve nasıl bir dayanışma içerisinde çalıştıkları açıkça ortaya çıkmıştır.

Amacı sadece; Bingöl çiftçisine hizmet olan başarılı bir il müdürünün bu şekildeki bir kumpas çetesine kurban edilmesi son derece üzücü ve düşündürücüdür.

Ortada hiçbir somut delili ve dayanağı olmadığı halde tek amacı, bu il müdürünü görevden uzaklaştırmak için yapılan bu alçakça ve onur kırıcı muamelelerin direkt ve dolaylı olarak arasında kimlerin olduğu merak konusudur.”

İfadeleri kullanılan haberin devamında, Namet Sevinç’in görevden alınmasına zemin hazırlayan ve olayla ilgili ifadeler ile iddialar hakkında kimlerin işin içinde olduğu; bürokrasisinden, yargı mensubundan güvenlik kuvveti mensubuna kadar olayda kimlerin olduğu ile ilgili sorular sorularak cevapları kamuoyu vicdanına havale edildi.

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.
 • adalet er geç tecelli edecektir. sabrın da bir ödülü olacaktır inşaallah
  5 Mart 2017 08:42
 • Seni bu yolda eğer kendilerine önlerinin açılması için kurban seçmişler se Rabbim onları her iki cihanda da en ağır cezaya carpitsin bizler seni biliyor vede tanıyoruz .Rabbim herzaman haklının yanındadır zalimler için yaşasın cehennem diyorum saygılarımla M.S.AĞIRBAŞ
  1 Ekim 2016 12:59

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN