• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

FETÖ YURDU, ‘15 TEMMUZ ŞEHİTLER KUR’AN KURSU’ OLUYOR

17 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2168 defa okundu.
FETÖ YURDU, ‘15 TEMMUZ ŞEHİTLER KUR’AN KURSU’ OLUYOR

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında ülke genelinde FETÖ’ye ait gayrimenkullere devlet tarafından el konuldu. Bu kapsamda Solhan’da da FETÖ’ye ait olup öğrenci yurdu olarak inşa edilen ve devlet tarafından el konulan bina, İlçe Müftülüğüne devredilerek ‘15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’ olarak hizmet verecek.

15 Temmuz 2016 gecesi meydana gelen darbe girişiminden sonra FETÖ’ye ait gayrimenkullere devlet tarafından el konuldu. Türkiye genelinde el konulan gayrimenkuller arasında Solhan’da da öğrenci yurdu olarak inşa edilen bir bina yer aldı. Boğlan Mahallesi’nde bulunan ve devlet tarafından FETÖ’ye ait olduğundan dolayı el konulan binanın ilçe müftülüğüne devredildiği öğrenildi.

İlçe Müftülüğü’ne devredilen binanın ismi ise alınan kararla  ‘15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’ olarak belirlendi.

Solhan Müftülüğü tarafından çok amaçlı olarak kullanılacak olan ‘15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’nda; 4-6 yaş Kur’an Kursu, Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu, Gündüzlü Kur’an Kursu ve Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri için öğrenci yurdu olarak kullanılacağının planlandığı belirtildi.

İlçe Müftülüğü tarafından kendilerine devredilen bina isminin ‘15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’ olarak kararlaştırılmasının ardında tabela da asıldı. Bina devrinin gerçekleşmesi ve tabelanın asılmasından sonra kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından binaya saldırı gerçekleşmiş olup, bina zemin katındaki camlarının kırıldığı öğrenildi.

BİNA ÇOK AMAÇLI OLARAK KULLANILACAK

Konu ile ilgili bilgi veren Solhan İlçe Müftüsü Sırrı Fuat Ateş, “Devletimize ve Vatanımıza işgale yönelik 15 Temmuz darbe kalkışması yine devletimiz ve milletimizin feraseti, dik duruşu ve direnişi karşısında akamete uğramıştır” dedi.

Darbe girişimi sonrasında darbe kalkışmasında bulunan FETÖ’ye ait gayrimenkullerin devlet tarafından el konulduğunu hatırlatan Ateş, “FETÖ’ye ait gayrimenkullerin devlet tarafından el konulup yine milletimizin hizmetinde kullanılmak üzere bazı resmi kurumlara devri gerçekleşmiştir. İlçemizde de öğrenci yurdu olarak yapılan bina, kurumumuza tahsis edilmiştir. Başta Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş olmak üzere bu tahsiste emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İlgili bina, kurumumuz tarafından tadilat işleri tamamlandıktan sonra çok amaçlı –Kur’an Kursu ve öğrenci yurdu- olarak yine milletimizin hizmetine açılacaktır. 15 Temmuz işgal girişiminde bulunan FETÖ’yu ve bunları piyon olarak kullanan dış güçleri şiddetle lanetliyor, 15 Temmuz gecesinde destan yazan milletimizi tebrik ediyor, sayelerinde işgal girişimini atlattığımız şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve milletimize de geçmiş olsun diyorum. Cenab-ı Allah’ın milletimizin boynunu eğecek olayları yaşatmamasını, başta milletimiz olmak üzere bütün İslam ümmetine huzurlu ve barış dolu günler nasip etmesini temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN