• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

FATURA MESELESİ VE CHP

6 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
969 defa okundu.
FATURA MESELESİ VE CHP

CHP Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen, divan üyelerine tanınan sınırsız iletişim harcaması imkânını gerçekten sorumsuzca ve sınırsızca kullanarak 1 milyon 200 bin lirayı bindirdi bu muazzez ve muteber milletin sırtına. 2017 Ocak faturası ise şimdiden 700 bin liraya ulaştı halkçı (!) vekilin. On üç ayda iki milyona yakın iletişim ve haberleşme gideri…

Kırılması çok zor bir rekor. Milletin kamburu olan bu zihniyet ve uzantıları hayır kampanyasına başlasaydı yüklü olan faturayı açıklamakta pek zorlanmayacaklardı.

Peki, 1 milyon 200 bin lira ile neler yapılabilirdi?

1.600.000 ekmek ya da 62.500 kg dana eti alınabilir.

857 vatandaşımıza asgari ücret ödenebilir.

600 maden işçisinin maaşı verilebilir.

60 otomobil sahibi olunabilir. 370.370 litre benzin veya 23.529 litre tüp gaz alınabilir.

2.116 Cumhuriyet altını…

Ve ilginçtir Türkmen, kendi ifadesiyle Meclisteki tuvaletin ışığını bile söndürecek kadar israfa karşı olduğunu söylemektedir.

Millete vekâleten, aklı başında birilerinin vekil hanıma şunları söylemesi gerek: “Işığı söndürmen takdir edilecek bir davranış. Lakin aynı hassasiyeti farklı yerlerde ve şekillerde de göstermelisin. Mesela bazen telefonunu kapatmalısın ve mektuplara ara vermelisin. Olmadı, bırak ışık açık kalsın, millet onu öder; sen de kendi iletişim giderlerini karşıla. Divan üyeliğinden istifa etmen yetmez, borcunu taksitlendir ve yavaş yavaş öde.”

Kim bunları söyleyecek veya yaptıracak vekil hanıma?

Oturduğu koltuğu kasede borçlu, CHP’li Battal-Gamze İlgezdi’lerin rezidans vurgununa suskun kalan ve çelişkilerin adamı Kemal Kılıçdaroğlu mu?

İftira ve fitne odasına dönüşen, akılda kalan tek projesi olmamasına rağmen dev projeleri engellemek için mahkemeye koşturan Mimarlar Odası mı?

Belgeli skandal israf karşısında üç maymunu oynayan yoldaş CHP medyası mı?

Milletin yükünü alan değil, millete yük olan; çığır açan değil çukur kazanlara destek olan CHP teşkilatı mı bu duruma tepki gösterecek?

CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü ve İzmir milletvekili Özcan Purçu mu milletin ödeyeceği faturanın israf olduğunu dillendirecek? İletişim faturası sıralamasında ikinci ve üçüncü sırada yer alan CHP’li bu iki vekil bile Elif Hanım’ın açık ara birinciliğine şaşırmışlardır. Kendi faturalarının hanımefendininkine göre devede kulak olduğunu anlamışlar mıdır?

Millete ödettiği faturadan dolayı mahcup ve mahzun olmuş mudur Elif Hanım? Nerde o vicdan?

Kendisine yöneltilen faturayı gördüğünüzde siz de infiale kapılmadınız mı, sorusuna cevap olarak şu ibret dolu ifadeleri kullanmaktaydı: “Ben yanlış bir şey yapmadım, yapılan eylem doğru, rakam konusunda hakkımı kullandım. Ama bu rakamları daha önce bilseydim daha farklı yöntemlerle bu mektupları gönderirdim.”

Benzer duruma dindar bir vekilin adı karışsaydı CHP ve uzantıları kıyameti koparmayacaklar mıydı? Başta çarkçı Kemal olmak üzere, bölgesel bir teşkilat olan azgın azınlığın sesi CHP, yoldaş medya ve lüzumlu bir iş yapamayan Mimarlar Odası…

Artık yazılır skandal faturayla ilgili taşlamalar. İlki bizden olsun:

Elif, telefonla arar.

Faturası sinemize batar.

Ak elleri telefon tutar.

Arar Elif Elif diye.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN