• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

FATİH CANLI’YA DESTEK KONSERİ

21 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
993 defa okundu.
FATİH CANLI’YA DESTEK KONSERİ

Kemik Kanseri olan Solhanlı genç Fatih Canlı’ya maddi ve manevi destek olmak için bir araya gelen sanatçılar, konser verdi. Solhanlı ses sanatçısı Yakup Koçak’ın daveti üzerine Solhan’da bir araya gelen ses sanatçıları ve Şehr-i Bingöl tiyatro ekibi Solhanlı gence hem maddi hem de manevi destek oldular.

2014 yılında yakalandığı hastalığın tedavisi için sürekli il dışında tedaviye giden Solhanlı Genç Fatih Canlı’nın devam eden tedavisi için destek amaçlı bir gece düzenlendi. Solhanlı ses sanatçısı Yakup Koçak’ın daveti üzerine Solhan’da bir araya gelen ses sanatçıları ve Şehr-i Bingöl tiyatro ekibi, Solhanlı gence hem maddi hem de manevi destek oldular.

Fatih Canlı’ya destek amaçlı Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve çok sayıda Solhanlının katıldığı gecede Solhanlı sanatçılar; Yakup Koçak, Murat Çiftçi, Yunus Kapağan, Ali Turgut, Menduh Çelikel, Hozan Yado, Suat Kılıç, Zahit Kavakçı, Cevdet Çoban, Emre Çiftçi, Bingöl ve ilçelerinden gelen sanatçılar; Avni Polat, Veli Boğakan, Zaza Mahmut, Cengiz Bulut, Cevdet Can, Hozan Mahsun, Şivan Serhad, Perver Muro, Mahir Kelat, Ferdi Yalçın, Tuncay Kıtay, Murat Atan, Yılmaz Bingöl, Emin Butaku, Lolo Ahmet gibi sanatçıların davet edildiği öğrenildi.

Davet edilen sanatçıların çoğu gecede sahne alırken bir iki sanatçının da daha önceden programlarının olmasından dolayı katılamadıkları belirtilip selam yollayıp geçmiş olsun dileğinde bulundukları aktarıldı. Sahneye çıkan tüm sanatçılar Fatih Canlı’ya geçmiş olsun dileklerinde bulunup, Allah’tan şifa dilediler.

Fatih Canlı’ya destek için düzenlenen gecede ses sanatçılarının yanı sıra, “Akıl Şenık, Bar Gron” oyunuyla ilk kez zazaca tiyatro sahneleyen Şehri Bingöl Tiyatro ekibi Yunus Çiftçi ve oyuncuları sahne alıp oyunlarını sergilediler.

YILDIZ, GECEYE KATILAN SANATÇILARA VE DESTEK SUNANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Düzenlenen gecede konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Öncelikle sanatçı kardeşlerimin bu davranışından dolayı, insani davranışlarından dolayı hepsini kutluyorum. Bu davranışı bütün Solhanlı kardeşlerimizden bekliyoruz. Bu akşam burada katkı sunmak isteyen bütün hemşerilerimi tebrik ediyorum. Rabbim kendilerinden razı olsun. Bildiğiniz üzere hiç birinizin garantisi yok, dolayısıyla buradan kapıya çıkacağımızın da garantisi yok. Her birimiz aslında birer engelli adayıyız. O açıdan başımıza gelmeden yanı başımızdaki insanların dertleriyle dertlenmek, dertlerinin çözüm arayışı içerisinde bulunmak hepimizin insani görevidir. Bu sebeple bu akşam burada görevimizi yerine getiriyoruz. Burada çok değerli çok kıymetli kardeşlerimiz var. Özellikle Bingöl’den, Genç’ten, Karlıova’dan gelen sanatçı kardeşlerimiz var. Her birinin ayaklarına sağlık, yüreğine sağlık. Fatih kardeşimize ve bütün hasta kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Rabbim inşallah tez zamanda şafii ismi hürmetine bütün hastalarımıza şifa nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN