• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

FARABİ’DE ÖĞRENCİLERE DESTEK PROGRAMI

19 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1480 defa okundu.
FARABİ’DE ÖĞRENCİLERE DESTEK PROGRAMI

Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 4 haftalık öğretmen gözetimi ve akran koçluğu yoluyla hızlandırılmış bir eğitim süreci sonunda bilgi yarışması yapılıyor. Bu kapsamda notları düşük olan öğrencilere destek sunmasının amaçlandığı öğrenildi.

Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde notları düşük olan öğrencilere yönelik 4 haftalık öğretmen gözetimi ve akran koçluğu yoluyla hızlandırılmış bir eğitim süreci programı yapıldığı ve program sonucunda bilgi yarışması yapıldığı öğrenildi.

Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kültürel etkinlikler çerçevesinde 9. ve 10. sınıflarda şube bazında ders merkezli bilgi yarışmaları yapılıyor. Tarih dersiyle başlayan süreç, coğrafya dersi ile devam etti. Bu uygulamanın sırasıyla tüm kültür derslerinde devam edeceği belirtildi. Programa ders notları ve denemeleri en düşük olan öğrencilerin katılıp başarısız oldukları derslerde öğretmen ve akran koçluğu yoluyla hızlandırılmış eğitim sonucunda bilgi yarışmasına tabi tutulacakları öğrenildi.

Öğretmen gözetimi ve akran koçluğu yoluyla hızlandırılmış eğitim süreci ve sonrasında yapılan bilgi yarışması hakkında bilgi veren Solhan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahfuz Döner, “Tüm öğrencilerimiz 7 ayrı ders çalışmasında yer almışlardır. Bu çalışmada tüm öğrencilerimiz yer almaktadır. Çalışmaların neticesinde yapılacak bilgi yarışmasında 15 soru üzerinden, 10 soru üzerinde doğru yapan tüm gruplardaki öğrencilerin birinci performans notları 100 olacak. Sorular klasik cevaplı sorulardan oluşmaktadır. Ayrıca birinci olan gruba imkanlar içinde para ödülü verilecek. Amaç öğrencilerimizin zorlandığı derslerde onlarla birebir temas etmek, bu derslerle ilgili korku ve önyargılarını kırmak, başarabilirim duygusunu oluşturmak ve toplum grupları karşısında sınıflarını temsil ettirerek güven duygusunu pekiştirmektir.” dedi.

Haber : Abdulhamit BİLDİK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN