• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

EVDE EĞİTİM GÖREN NURHAYAT’IN KARNE HEYECANI

17 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2646 defa okundu.
EVDE EĞİTİM GÖREN NURHAYAT’IN KARNE HEYECANI

Solhan’da rahatsızlığı nedeniyle evde eğitim hizmeti alarak 2018-2019 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlayan ortaokul öğrencisi Nurhayat’ın karnesini Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, evinde verdi.

Solhan’da evde eğitim alan ve 5’inci sınıfı tamamlayan Nurhayat Bingöl’ü (12) karne günü nedeniyle Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkan Vekili Yavuz Çavuşoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ve Atatürk Ortaokulu Müdürü Nurullah Azak ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Okumuş, Nurhayat’a karnesini verirken, çeşitli kitaplar da hediye etti.

İlçede eğitim öğretim gören 7 bin 500 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını aktaran Kaymakam Okumuş, “Nurhayat, evde eğitim alan bir öğrencilerimiz. 5’inci sınıfa gidiyor. Bugün o da karnesini aldı. Bugün Okul Müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Kaymakamlık olarak biz, Belediye Başkan Vekilimiz Yavuz Çavuşoğlu bey ve öğretmeniyle beraber Nurhayat’ı evinde ziyaret ettik, karnesini verdik, karnesi üzerine konuştuk. Evde eğitim alan bir öğrencimiz olması dolayısıyla bugün bir araya geldik, hatırını sorduk, taleplerini sorduk, tavsiyelerde bulunduk, sevdiği şeylerden konuştuk. Mesela; Nurhayat matematikte çok başarılı. Kur-an’ı Kerim, kitap okumayı çok seviyormuş. İnşallah başarılı olur, inşallah muvaffak olur. Devletimiz, okul müdürlüğümüz mutlak surette her türlü eğitsel ve sosyal hatta toplumsal ihtiyaçlarına kadar her aşamada, her ihtiyaçta devletimizin her birimi Nurhayatla olacak. Nurhayat’ın gülen yüzü gülmeye, ışıldayan gözü ışıldamaya, heyecanla atan yüreği atmaya devam edecek, güzel günler inşallah Nurhayat’ı bekliyor. Bu vesile ile kızımıza kitap hediye ettik, Belediye Başkan Vekili Yavuz Çavuşoğlu bey kendilerine bilgisayar hediye edecekler inşallah. Nurhayat öğretmenini çok seviyormuş imkan olursa bilgisayarla beraber öğretmeni bir sürpriz yapar inşallah. Nurhayat’a başarılar diliyorum. Ülkemizin dört bir bucağında Nurhayatlar var. Bu gülen yüzleri, bu hayat dolu çocukları imkanlar nispetinde sevindirmek, hep yanlarında olmak muradındayız. Bütün herkesin de bu konuda farkındalık ve duyarlılıkla bu mevzulara yaklaşmasını diliyoruz.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN