• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

ESNAFLARA “HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ VERİLDİ

12 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
882 defa okundu.
ESNAFLARA “HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ VERİLDİ

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da hizmet veren esnaflara da sektörel bazda eğitim verildi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi eğitim programları devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da hizmet veren esnaflara 11 Aralık 2016 Pazar günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde sektörelbazda eğitim verildi.

Daha önce kamu ve özel kurum personellerine yönelik verilen eğitim, mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azalarına ve şoförler ile çiftçilere yönelik eğitim ile faaliyetlere devam edilen proje kapsamında geçtiğimiz hafta Solhan’da hizmet esnaflara yönelik de eğitim verildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programlara Solhan’da esnaflık faaliyeti yürütenler katıldı.

Fırat Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç Selim Gündüz ile aynı bölümden Yrd. Doç. Atilla Yücel tarafından verilen eğitimde Sosyal Güvenlik Kurumu Solhan Merkezi Müdürü Hikmet Baba da Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilgili konularında bilgiler sundu.

Sektör bazında seminerler kapsamında yapılan eğitimde, Kayıt dışı İstihdamın ne olduğu ve kayıt dışı istihdamın nedenleri aktarılırken SGK’ya kayıtlı olan SSK ve Boğ-Kur’lular hakkında da gerekli yönetmelikler ve yapılandırmalar ile destekler hakkında bilgi verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN