• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

ERKMEN’DEN DUYARLILIK ÇAĞRISI

14 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
779 defa okundu.
ERKMEN’DEN DUYARLILIK ÇAĞRISI

Solhan’da yardıma muhtaç olan bir aileye yardım yapılması için çağrıda bulunan Erkmen, iki çocuklu ailede babanın vefat ettiğini ve annenin ise hasta olduğundan dolayı çocuklarda kaldığı evde de yaşamın sağlık olmadığını ileri sürüp yardım yapılması gerektiğini ileri sürdü.

İlçemizde hayırlı faaliyette bulunan Solhan Çağrı Der Sekreteri Ayhan Erkmen;  Solhan’da ikamet eden üç nüfuslu mağdur aile için yardım çağrısında bulundu.

Solhan’daki mağdur aile hakkında açıklama da bulunan Erkmen; “Bu ailemizin aile velisi vefat etmiş ve anne iki çocuğu ile beraber  kalıyor. Çevredekiler, komşuları, akrabaları, hayırseverler ve Belediye tarafından evinin tabanı dahil evi yapılmış lakin evin çatısı olmadığı için bu kış yağan kar ve yağmur sularından dolayı evi ciddi derece de sudan zarar görmüş ve ev nemlenmiştir. Çocukların annesi astım ve bazı rahatsızlıkları olduğu için o evde kalması ayrı bir sorun teşkil ediyor. Gözlemlerimize dayanarak bu mağdur ailenin en kısa zamanda bir eve geçici olarak yerleştirilmesi ve acilen evin  çatısının yapılması gerekiyor. Sonrası için yapılacak bazı işler ve atılacak bazı adımlarda var. Özellikle ilçemizin yönetim kademelerinde bulunan yöneticiler birinci derece sorumluluğu olduğu için bu konuda adım atmaları gerek kurumsal alanda gerekse de zengin hayırseverleri harekete geçirerek çözüm bulmalıdır. Lütfen o aileyi yerinde görün. O şekilde adım atmanız daha isabetli ve daha sağlıklı olacaktır. Ailenin adres bilgileri bizde mevcut olup aileye ulaşmak isteyen kurum ve kuruluşlar ve hayır severler derneğimiz ile irtibata geçebilirler.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN