• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

ENGİN’DEN SOLHAN OKULLARINA ZİYARET

8 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1344 defa okundu.
ENGİN’DEN SOLHAN OKULLARINA ZİYARET

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, beraberinde Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile birlikte Solhan İlçesi Dilektepe İlk ve Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu, Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarını ziyaret etti.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile birlikte Solhan İlçesi Dilektepe İlk ve Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu, Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarını ziyaret etti.

İlçedeki okulları ziyaret eden Engin, sınıfları dolaşarak öğrencilerle yakından ilgilendi.

Engin, “İlçemizdeki okullarımızı dolaştık. Ziyaretlerde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir araya geldik. Okullarımızı yerinde gördük. Eksiklikler ve yapılacak çalışmalarla alakalı bilgi alışverişinde bulunduk. Bundan sonra da okulları ziyaret etmeye devam edeceğiz. Eksiklerimizi yerinde görüp gidermeye çalışacağız” dedi.

“ÖĞRENCİ, ÖĞRETMENİ KENDİNE ROL MODEL OLARAK ALIR”

Okul ziyaretlerinde öğretmenlerle toplantı yapan Engin; “Yetişen yeni nesillerin topluma yararlı birer birey olabilmelerinde siz değerli öğretmenlerimizin payı çok büyüktür. Önemli olan zor şartlar altında ve ihtiyaç duyulan yerlerde bu kutsal mesleği hakkıyla icra etmektir. Öğrencilerimizin topluma kazandırılması ve kültürel değerlerimizi yitirmeden yetiştirilmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Derslerin yanı sıra öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak, başarılarını artıracak projeler ve sosyal etkinliklere de ağırlık vermemiz gerekir. Öğrencilerimizi zararlı ortamlardan uzaklaştırmak ve yararlı alanlara yöneltmek için gereken gayret gösterilmelidir. Öğrenci, öğretmeni kendine rol model olarak alır. Bu nedenle siz öğretmenlerimiz; örnek birer birey olmalısınız. Öğrencilerimizin sınavlarda daha fazla başarı göstermeleri ve kendi gelecekleri için iyi okullara yerleşebilmeleri adına sizlerin ciddi bir çalışma içerisinde olması lazım. Bu çalışmalara istediğimiz hedeflere daha kolay ulaşacağız. Bizler bir ekibiz. Siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde daha nice başarılar elde edeceğiz” dedi.

İLÇE VE KÖY OKULLARI ZİYARET EDİLİYOR

İlçelerde ve köy okullarında görev yapan öğretmen ve bu okullarda okuyan öğrencilerin eğitim koşulları gözden geçiren Engin, “İlçe ve köy okullarını sık sık ziyaret etmeye çalışıyorum. Öğretmenlerin çalışma şartlarını, öğrencilerin eğitim öğretim durumlarını yerinde görmek istiyorum. Bu ziyaretlerimde öğretmen ve öğrencilerle karşılıklı istişarede bulunuyorum. Okul ziyaretinde öğretimin bütün kademelerindeki personellere ve öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının başarı, sağlık ve mutlulukla geçmesi temennisinde bulunarak, bu ziyaretlerin devam edeceğini belirterek bunun eğitim öğretim kalitesini yükselteceğini ve öğretmene moral- motivasyon sağlayacağına inanıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN