• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

ENGİN, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÖNEMLİ

4 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1109 defa okundu.
ENGİN, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÖNEMLİ

Okul öncesi eğitim alan öğrencilerin bu eğitimi almayan öğrencilere nazaran daha başarılı olduğunu belirten Engin, “Okul öncesi eğitimi alan çocukların TİMS ve PISA sınavlarında aldıkları puanlar bu eğitimi almayan öğrencilerden yüzde 37 daha fazladır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Okul öncesi eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Okul öncesi eğitim hakkında açıklamalarda bulunan Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, velilerin çocuklarını okul öncesi eğitim almaları için okullara kayıt etmeleri gerektiğini söyledi.

Okul öncesi eğitim alan öğrencilerin bu eğitimi almayan öğrencilere nazaran daha başarılı olduğunu belirten Engin, “ İlimizde okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için büyük bir çaba içindeyiz. Çünkü okul öncesi eğitimi alan çocukların TİMS ve PISA sınavlarında aldıkları puanlar bu eğitimi almayan öğrencilerden yüzde 37 daha fazladır. Uluslararası bu sınavlar bile bu eğitimin önemini ortaya koymaktadır. Bingöl ilimizde velilerimizin okulöncesi eğitim hususundaki hassasiyeti artarak devam etmektedir. Buna rağmen bazı çocuklarımızın bu eğitimi alamadıklarını üzülerek görüyoruz. İlimiz merkezinde bulunan Saray Anaokulu ve Papatyalar Anaokulumuzda kısmen de Karşıyaka Anaokulumuzda kontenjanlarımız mevcuttur.  Öncelikle gelecek yıl 1.sınıfa kayıt olacak 54 ile 66 aylık arası ( yani 1 Nisan 2013  – 31 Mart 2014 arası doğumlular) çocuklarımızı kayıt ederek okulöncesi eğitimden faydalanmalarını istiyoruz.  Dezavantajlı öğrencilerimizin okulöncesi kırtasiye ihtiyaçlarını Milli Eğitim Bakanlığımız ile Bingöl Valiliğimizin desteği ile giderdik.  Dezavantajlı öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.  54 ile 66 ay arası henüz kayıt olmayan çocuklarımızı anasınıfı ve anaokullarımıza bekleriz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Yunus Gengörü

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN