• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

‘EML üzerinden kurslar açabiliriz’

9 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1047 defa okundu.
‘EML üzerinden kurslar açabiliriz’

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ‘Bugün Bingöl’de ihtiyaç duyulan bazı meslekler yaşlı bakımı, çocuk bakımı, ön muhasebe mesleklerinin yanı sıra yine Endüstri Meslek Liselerimizin üzerinden çok sayıda kurslar açabiliriz’ dedi.

 Hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve işbirliği toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Sarı’nın başkanlığında yapılan toplantıya, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Berdibek, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Abdurrahman Ensari ve tüm ilçe halk eğitim merkezi müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Sarı, toplantının yapılmasının amacının örgün eğitimdeki öğrencilerin eğitimlere katılmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Okul çağındaki öğrencilere kurslar ve eğitimler düzenlediklerini ifade eden Sarı, “Biz bu yetişkinlerimizi sadece üniversite kapılarına yönlendirerek değil çok küçük bir zaman dilimi ve az sayıda alacağı dersler ve eğitimle belki de hayatına yön vereceği meslekler kazandıracağız. Bu yetişkinlerimize geçimlerini sağlayacakları meslekler kazandırabiliriz. Günümüzde, geçmişte var olan mesleklere ilaveten gelişen teknoloji ile yeni meslekler ve alanlar oluştu. Yeni gelişmelerle çok değişik meslek gurupları artık sistemin içinde oluştu. Bugün Bingöl’de ihtiyaç duyulan bazı meslekler yaşlı bakımı, çocuk bakımı, ön muhasebe mesleklerinin yanı sıra yine Endüstri Meslek Liselerimizin üzerinden çok sayıda kurslar açabiliriz. Ben koordineli yapılacak çalışmalarla yetişkin eğitiminde Bingöl’ü hak ettiği yere taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

2013-2014 eğitim öğretim yılı Halk Eğitim Merkezlerinin birinci dönem çalışmalarının değerlendirilmesi, ikinci dönemde yapılacak faaliyetlerin belirlenmesi günden maddelerinin ele alındığı toplantı, dilek ve temennilerle son buldu.

 

BİNGÖL MEDYA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN