• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

“ELİNİZİ CÜZDANINIZA DEĞİL VİCDANINIZA KOYUN”

25 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1589 defa okundu.
“ELİNİZİ CÜZDANINIZA DEĞİL VİCDANINIZA KOYUN”

Demokratik Sol Partisi Bingöl Milletvekili adayı Abdulkerim Özdemir, Solhan’da miting düzenledi. Düzenlediği mitingde halka hitap eden Özdemir, gençlik sorunları ve istihdam konularına değindi.

 Demokratik Sol Partisi Bingöl Milletvekili adayı Abdulkerim Özdemir, Solhan’da miting düzenledi. Düzenlediği mitingde halka hitap eden Özdemir, herkesin bireysel taleplerde olduğunu belirtip taleplerin toplumsal olması gerektiğini ifade etti.

Özdemir, “Herkes geliyor bir vekilin, bakanın kulağına fısıldayıp ‘sayın bakanım benim oğlumu işe alın’ diyor. Bu yanlış bir harekettir. Bütün Solhanlıları işe alacaksın, iş sahası kuracaksın. Yıllar önce Sayın Erbakan hocamız Bingöl’e bir fabrika temeli attı. Yıllar sonra bu fabrikanın demirini bile söküp sattılar. Bugün Bingöl’de, Solhan’da yer altı kaynakları o kadar zengindir ki bunlar kullanılmıyor. Bakıyoruz her yerde göl yapılmış, baraj yapılmış. Kardeşim sen bu elektriği üretirken orada 5 müteahhit zengin edip Solhanlıyı fakir etmeye mi çalışıyorsun. Ben size gerçeği söylüyorum. Kimse bana darılmasın eğer murat köprüsünden buraya kadar trilyonlarca para yatırılıyorsa onun parasıyla bir fabrika yapılsa orada insanlar sürekli çalışıp ekmek sahibi olacaklar. O açıdan benim dileğim budur ki; bu gençlerimiz bir daha kahve köşelerinde, internet başında, kahve köşelerinde elinde cep telefonuyla boynu bükük beynini ona yedirmesin. Yazıktır, günahtır. Meclis gençlerin meclisidir, devlet gençlerin devletidir. Bunu kimse inkâr edemez.  Genç arkadaşlarımızdan bir umut bekliyoruz. Tek dileğimiz, tek isteğimiz, babalar sizden rica ediyorum. Ben de bir babayım, benim çocuğum da yıllardır Antalya’ya, İzmir’e, İstanbul’a, Bursa’ya çalışmaya gidiyor. Ama kimse anne ve babaların nasıl çocuk özlemini çektiğini bilmiyorlar.  Biri devlet dairelerine gidiyor aynı aileden 5 kişi çalışıyor, bazı yerlere gidiyorsun çocuk 20 yaşına gelmiş bu gençler için ağlayasım geliyor. 20 yaşında gecesini gündüzüne katıp da okul okumuş, peki bu adam üniversiteye kadar okudu da bu adam bu güne kadar kahve köşelerinde bir iş bulup çalışayım diye akşam eve ekmek ile geleyim akşam eve geldiğinde babası sen niye çalışmıyorsun çocuk babasına ben nerde çalışayım demeye utanıyor. Çünkü iş sahası yok. İş sahası olsa zaten o çocuk o denize düşmez ki.” dedi.

“SOLHAN’IN 30 BİN NÜFUSU 5 TANE MÜTEAHHİTE KURBAN EDİLMİŞ”

Özdemir, “Bazı arkadaşlar gelip bana diyorlar vekilim siz barajı aşıyor musunuz? Sen milletvekili oluyor musun? Ben 20 yıl önce ilçe başkanlığı yaparken halkıma hizmet ederken ben o barajı da aşmışım milletvekili de olmuşum. Bazılarına söylüyorum biliyorsunuz bugün kimi Ankara’da müteahhittir, kimi patrondur, kimisi de taşerondur. Solhan’ın 30 bin nüfusu 5 tane müteahhite kurban edilmiş. Artık yeter! Gerçeği, dürüstlüğü, insanlığı, kardeşliği, gençliği, milli birlik ve beraberliği gösteren kimse onun yanına gidin, onunla derdinizi paylaşın. Ben bunu sizden rica ediyorum. Yıllardır biz ta Ankara’dan buraya gelen, Bingöl’e Malatya’ya hava alanlarına kadar bu milletvekilleri, bu bakanların peşinden koşuyorduk ama kapısına gittiğin zaman kapısında sana diyorlar; bakan, vekil burada değil. Seni oraya alan halktır halk… Solhan’a geldiği zaman ağabeylerimiz, babalarımız gidip bu milletvekillerin, bakanların önünde düğme ilikleyip eğiliyorlar. Hayır! O bakan ve milletvekili senin önünde düğme ilikleyip, eğilmeli çünkü o milletvekili ve bakanlar senin oyunla o makamda oturuyorlar. Annesi onu bakan ve milletvekili olarak dünyaya getirmemiştir. Eğer sen ona bu şekilde saygı gösteriyorsan sen ona gittiğinde sana istediğini vermelidir. Sadece Solhan halkı değil bütün insanlık en iyi şeyleri alacaktır.” İfadelerini kullandı.

“ELİNİZİ CÜZDANINIZA DEĞİL VİCDANINIZA KOYUN”

Babalara seslenerek konuşmasına devam eden Özdemir, “Sizden ricam, her babaya söylüyorum. Çoluk çocuğunuza sahip çıkın. Çocuğunuzu bir bakana bir milletvekiline kurban etmeyin. Onlar para peşindedir, onlar rant peşindedir. Belki söylersen bizim insanımız beni hor görüyor.  Bugüne kadar kimlerin peşinden gittiysek, kimler bizi kandırmışsa, üç kişi beş kişi 30 bin nüfusluk bir yeri satıyorsa, paraya kurban ederek bir oya kurban ederek onlar hesap verecekler. Ne yüzle burada sizin karşınıza çıkacaklar. 4 yılda bir bayrama mı gelecek bunlar!  Hangi yıl olursa olsun yıllar öncesinde buraya gelen milletvekilleri ve bakanlar belki aralarında vefat edenlerde var. Kağıt yazıp cebine atıyorlar. Buradan masala deresine vardıklarında kağıdı yırtıp atıyorlar. Sonra diyorlar senin işin tamamdır. Kimseye kanmayalım. Seçim günü elinizi cüzdanınıza değil vicdanınıza koyun.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN