• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

ELEKTRİK YATIRIMLARI ANLATILDI SORUNLARA ÇÖZÜM TALEP EDİLDİ

12 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
985 defa okundu.
ELEKTRİK YATIRIMLARI ANLATILDI SORUNLARA ÇÖZÜM TALEP EDİLDİ

FEDAŞ İl Müdürü, Solhan’daki Muhtarlar ile bir araya gelerek kurum olarak 2017 yılında Solhan’da yaptıkları çalışmaları aktarıp, 2018 yılı yatırımları hakkında bilgi verdi. Yapılan toplantıda Muhtarlar ise bölgelerindeki sıkıntıları dile getirip taleplerinin yerine getirilmesini istediler.

Bingöl FEDAŞ il Müdürlüğü yetkilileri, Solhan Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir toplantı yaptılar. Solhan’da yapılan toplantıda FEDAŞ il Müdürü Fatih Balta, İşletme Grup Şefi Bahattin Urat, Bağlantı Ölçüm Grup Şefi Ömer Özel ve Solhan İşletme Şefi Nusret Çakar, Solhan Merkez ve Mahalle Muhtarları ile bir araya geldiler.

Solhan Mahalle ve Köy Muhtarları ile 2018 yılı faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirme toplantısında Muhtarların elektrikle ilgili talepleri alındı.

2017 yılı için ilçe merkezi ve köylerde yapılan çalışmaların anlatıldığı toplantıda FEDAŞ’ın 2018 yılı Solhan Merkez ve Köyleri’nde yapılan çalışmaları paylaşıldı. 2017 yılı çalışmaları hakkında bilgi veren FEDAŞ yetkilileri, muhtarların 2018 yılı ve sonrası için ihtiyaç duyulan hizmet talepleri alındı.

FEDAŞ’ın 2018 yılı ve sonrası yatırımları arasında bulunan Solhan Geçişi’ndeki enerji nakil hatlarının yer altına alınması ve ihtiyaç duyulan bölgelerde trafo ilavelerinin yapılacağı belirtilen toplantıda 2016 ve 2017 çalışmaları yapılan ve çalışmaların devam ettiği Solhan’ın alternatif enerji beslenme noktası olan Göynük Trafo Merkezi ile Solhan Sanayi DM arası 477 çift devre enerji nakil hattı çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Bu hat çalışmalarının tamamının 2018 yılı birinci döneminde tamamlanıp aktif hale getirilerek Solhan’daki elektrik kesintilerinin minimuma indirileceği vurgulandı.

MUHTARLAR TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

Muhtarların taleplerinin de alındığı toplantıda, Doğuyeli Köyü’nde elektrik olmamasının dile getirilmesi üzerine FEDAŞ yetkilileri, Doğuyeli Köyü’nün iskana tabi olmasından dolayı bir çalışma yapamayacaklarını belirtip iskanın kaldırılması durumunda ilk yatırımın Doğuyeli Köyü’ne yapacaklarını belirttiler.

Asmakaya Köyü’nde eski olan hatların yenilenmesi ile ilgili talep hakkında ise, Asmakaya Köyü’nde eski olan hatların 2018 yılı yatırım programının belirlenmesinden donra sonraki yıllarda bakım ve onarım talebinin değerlendirileceği belirtildi. Halime Pınar Mahallesi’nde 2017 yılında yapılan çalışmalar neticesinde yolda kalan ve tehlike oluşturabilecek direklerin deplase edilmesi ve sokak aydınlatma lambalarının yenilenmesi talebinin ise 2018 yılı küçük ek tesis kapsamında bu talebin yerine getirileceği belirtildi.

FEDAŞ hizmetlerinin anlatıldığı ve muhtarların taleplerinin aktardığı toplantı, dilek ve temini ile son buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN