• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

Elektrik Sorununa Çözüm Bekleniyor

16 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1079 defa okundu.
Elektrik Sorununa Çözüm Bekleniyor

İlçedeki elektrik sorununun ortalama olarak her gün yaşandığını dile getiren ve kesin çözüm için yetkililere seslenen vatandaşlar, sorunun yaşanması ile elektronik cihazlarda meydana gelen problemlerden dolayı mağdur olduklarını aktardılar.

 İlçede yaşanan elektrik sorununa dikkat çekmek için kesintilerin meydana geldiği zamanın çetelesini tutan bir vatandaş, son iki ayda bir iki gün ilçe dışında olduğu için kesintinin yaşanıp yaşanmadığını bilmediğini ve bir iki gün ise kesintinin olmadığını bunun dışındaki tüm günlerde kesintinin meydana geldiğini aktarırken yetkililerden kesin çözüm talebinde bulundu.

Tarih ve saatini not ettiği elektrik kesinti çetelesinde dakika dakika ve hangi gün kaç kez kesintinin yaşandığını da not eden vatandaş, bir yıl önce aldığı televizyonunun bozulduğunu ve yetkili servise gönderdiğinde gelen belgede problemin elektrikten kaynaklanan sorun olduğunun belirtildiğini aktardı.

Elektrik Sorunu Çağın Ayıbı!

Yıllardır elektrik sorunun olduğunu ve bu sorunun kesin bir çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “Teknolojik bir çağda yaşıyoruz; ancak elektrik kesintisinin nerdeyse her gün yaşandığını görmekteyiz. Bu çağda böyle sorunların yaşanması kabul edilecek bir durum değildir. Bir ilçede neredeyse her gün elektrik kesintisi olduğu gibi bazı günlerde ise saatlerce elektrik kesintisi olabiliyor. Yıllardır devam eden soruna son verilmesi gerekir.  Her yıl aynı sorunla yaşamaya alışmamız sorunun devam etmesinde bir sakınca olmadığı anlamına gelmemelidir. Sorunun kesin çözümü için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz. Yetkili kurum, kendi haklarını almak ve korumak için nasıl özveri ile çalışıyorsa vatandaşa da bu hizmet hakkını en azında aynı oranda sunmalıdır.” ifadelerini kullandılar.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN