• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

ELEKTRİK KESİNTİSİ ÇİLEDEN ÇIKARDI!

5 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1340 defa okundu.
ELEKTRİK KESİNTİSİ ÇİLEDEN ÇIKARDI!

Geçtiğimiz hafta Cuma günü havanın yağışlı olması ile elektriklerin sıklıkla gitmesi vatandaşları çileden çıkardı. İlçedeki elektrik sorununun sürekliliğinden dert yanan vatandaşlar, soruna kesin çözüm taleplerini yinelediler.

 Solhan’da yağışlı havalar ile rüzgarın olduğu dönemlerde elektriklerin sürekli kesilmesi vatandaşların tepkisine neden olurken yıllardır bu alanda ciddi anlamda bir çalışmanın yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü havanın yağışlı olması ile ilçede elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı.

İlçedeki elektrik sorununun sürekliliğinden dert yanan vatandaşlar, soruna kesin çözüm taleplerini yinelediler. Elektrik kesintilerinin sıkça yaşanmasının alt yapı ile alakalı olduğunu savunan, gerek elektrik direklerinin ve gerekse tellerin hepsinin elden geçmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, sorunun çözümü için gereğinin yapılmasını istediler.

Meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olduklarını dile getiren esnaflar, yağışlı havalarda, rüzgarda ve kuşların tellere konmasında sürekli kesinti yaşanan elektrik sorunu ile ilgili yıllardır bir önlem alınmadığı için sorunun aynen devam ettiğini dile getirdiler.

Elektrik kurumunun vatandaşların sorumluluğunu eksiksi yerine getirmesini beklerken faturasını ödememenin bir bedeli olduğunu ifade eden vatandaşlar, kurumun aynı hassasiyette hizmet üretmemesine tepki gösterdiler.

Sorunun İlçedeki ekiplerin meydana gelen kesintileri gidermekle mümkün olmadığını söyleyen vatandaşlar, köklü bir çalışmanın yapılmasının kaçınılmaz olduğunu akardırlar

Öte yandan Cumartesi ve Pazar günü ilçede gün boyu programlı elektrik kesintisi uygulanırken konu ile ilgili bilgi alınamadı. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN