• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

ELEKTRİK ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

5 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
702 defa okundu.
ELEKTRİK ÇİLESİ DEVAM EDİYOR

İlçedeki elektrik sorununun sürekliliğinden dert yanan vatandaşlar, soruna kesin çözüm taleplerini yinelediler. Son zamanlarda çalışmalardan dolayı programlı kesinti sıklaşınca artık sorunun çözüleceğine inandıklarını ancak ilk kar ile yanıldıklarını söyleyen vatandaşlar, Solhan’ın elektrik ile imtihanının ağır olduğunu ifade ettiler.

Elektrik kesintilerinin sıkça yaşanmasının alt yapı ile alakalı olduğunu savunan, gerek elektrik direklerinin ve gerekse tellerin hepsinin elden geçmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, sorunun çözümü için gereğinin yapılmasını istediler.

Solhan’da yağışlı havalar ile rüzgârın olduğu dönemlerde elektriklerin sürekli kesilmesi ve yıllardır bu alanda ciddi anlamda bir çalışmanın yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

İlçedeki elektrik sorununun sürekliliğinden dert yanan vatandaşlar, soruna kesin çözüm taleplerini yinelediler. Elektrik kesintilerinin sıkça yaşanmasının alt yapı ile alakalı olduğunu savunan, gerek elektrik direklerinin ve gerekse tellerin hepsinin elden geçmesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, sorunun çözümü için gereğinin yapılmasını istediler.

Son zamanlarda özellikle Pazar günleri ilçe merkezinde ve köylerde ise farklı gün ve saatlerde programlı elektrik kesintisi yapılıp çalışmaların yapıldığını ancak buna rağmen hala sorunların devam ettiğini söyleyen vatandaşlar, meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olduklarını dile getirip yağışlı havalarda, rüzgarda ve kuşların tellere konmasında sürekli kesinti yaşanan elektrik sorunu ile ilgili yıllardır bir önlem alınmadığı için sorunun aynen devam ettiğini dile getirdiler.

Elektrik kurumunun vatandaşların sorumluluğunu eksiksiz yerine getirmesini beklediğini ve faturasını ödememenin bir bedeli olduğunu ifade eden vatandaşlar, kurumun aynı hassasiyette hizmet üretmemesine tepki gösterdiler.

İlçede sıkça elektrik kesintilerinin yaşandığını ancak kar yağışı ile birlikte kesintilerin daha da sıklaştığını söyleyen vatandaşlar, sorunları dile getirmekte dillerinde tüy bittiğini ancak yetkililerin çözüm noktasın bir şey yapmadıklarını ifade ettiler.

Özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlarda tepkilerini dile getiren Solhanlı kullanıcılar, elektrik kesintisini tiye alarak paylaşımlarda bulunuyorlar.

Elektrik kesintisinden dolayı elektronik malzemelerden dolayı mağduriyetler yaşandığı gibi günlük yaşamda da birçok mağduriyetler meydana gelmektedir.

Solhan’ın Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig Erkekler B Grubunda mücadele eden takım antrenmanları da elektrik kesintilerinden dolayı yapılamayacak duruma geldi. Geçen hafta 4 günlük programda 3’ünde elektrik sorunu ile karşılaşan sporcular karşılaşmalara da hazırlanamadıklarını ifade ettiler. Elektrik kesintisi olması ile salon ışıklarının söndüğünü ancak elektrik gelmesi ile salon ışıklarının 10 dakika gibi bir sürede anca yanması ile antrenmanın aksadığı belirtilirken tam ışıklar yandığında bir daha kesinti olması ile hazırlıkların sekteye uğradığı aktarıldı. Sporcular elektrik sorunun çözülmesinin yanında bir de salon ışıklarının elden geçmesi gerektiğini ifade ettiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN