• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

“ELEKTRİK ARIZALARI GİDERİLDİ”

13 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
562 defa okundu.
“ELEKTRİK ARIZALARI GİDERİLDİ”

FEDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada; Bingöl’ün Solhan ve Karlıova ilçelerine bağlı köylerde olumsuz hava şartlarının neden olduğu elektrik arızalarının giderildiğini bildirdi.

Fırat EDAŞ Kurumsal İletişim Yöneticiliği, FEDAŞ Bingöl İl Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Ekiplerin olumsuz hava şartlarına rağmen çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüğü belirtilen açıklamadı, “03-04 Şubat 2017 tarihinden itibaren etkisini göstereceği bildirilen kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olaylarına karşı gerekli tedbir ve önemleri alan FEDAŞ ekipleri enerji sürekliliği sağlamak için en zor şartlarda çalışmalarına devam ediyor. Bingöl İli, Solhan İlçesi Mutluca, Hazarşah, Yiğitharman köyleri ve mezraları ile Karlıova İlçesi Aşağı Yağmurlu, Yukarı Yağmurlu, Karlıca, Yiğitler, Kızılağaç, Soğukpınar, Devecik, Çiflik, Geçitli,  Mollaşakir köyleri ve bağlı mezralarında etkisini gösteren olumsuz hava koşullarının neden olduğu arızalar ekiplerimizin gösterdiği yoğun çabası neticesinde giderildi.” denildi.

Ekiplerin, kar aracı ile çalışma yaptığı bölgelerde evlerine ulaşmakta güçlük çeken hastalar ve çocuklar için de seferber olduğu kaydedilen açıklamada, “Kar aracı ile hasta ve çocuklarımızın evlerine sorunsuz bir şekilde ulaşımı sağlanırken; yapılan çalışmalar neticesinde bölgemiz yeniden enerjilendirildi.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN