• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘EL EMEĞİ GÖZ NURU’ SERGİSİ AÇILDI

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1033 defa okundu.
‘EL EMEĞİ GÖZ NURU’ SERGİSİ AÇILDI

Solhan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce; okullar ve mahallelerde yıl boyunca açılan kurs merkezlerinde kursiyerler tarafından el emeği göz nuruyla hazırlanan ürünler geleneksel yılsonu sergisiyle sergilendi. Sergilenen ürünler beğeni gördü.

Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler, emeklerini sergiledi.

Solhan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılsonu sergisi bu yıl Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde açıldı. İki gün süren serginin açılışı 26 Mayıs 2016 Perşembe günü Solhan Belediye başkan Vekili Adil Maç, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ile kurum amirleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ile Solhan Belediye Başkanı Abduhakim Yıldız ise açılıştan sonra ziyarette bulunup ürünleri incelediler. Kurs usta öğreticileri ile kursiyerleri tebrik eden Kaymakam Okumuş ile Başkan Yıldız, başarıların devamı dileğinde bulundular.

Solhan Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılım sağlayan kursiyerlerin bir yıl boyunca ürettikleri eserler, düzenlenen yılsonu sergisinde beğeniye sunuldu. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında açtığı kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler göz kamaştırdı. Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü açtığı kurslar ile hem vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi hem de ev ve ülke ekonomisine katkıda bulundurmayı amaçlandığı belirtildi.

Solhan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2015-2016 eğitim-öğretim yılında açtığı kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılan sergi hakkında bilgi veren Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ferhat Sönmez, Bayan ve erkeklerin katılımı ile açtıkları kurslarda Halk Eğitim Merkezi olarak 7’den 77’ye herkese hizmet ettiklerini ifade etti.

Yıl içerisinde 171 kurs açıktıklarını ve Halk Eğitim Merkezi olarak açtıkları kurslar ile vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi, ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını belirten Sönmez, kültür sanat, spor, mesleki alanlarda açılan kurslarda 4 bin 500 kursiyerin eğitim gördüklerini ifade etti.

Bazı kurslarda Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli öğretmenleri ücreti çalıştırdıklarını belirten Sönmez, her hangi bir yerde çalışmayıp sadece Halk Eğitim Kurslarında usta öğretiilik yapan yaklaşık 40 usta öğreticiyi de istihdam ettiklerini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN